سیاست تحریک تقاضا تاثیری در خروج از رکود مسکن ندارد ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با تاکید بر این‌که دولت فقط با روش تحریک تقاضا و افزایش وام خرید نمی‌تواند بازار مسکن را از رکود خارج کند، گفت: اگر رویکرد تنها تحریک تقاضا برای رونق بازار مسکن باشد که این مسئله به افزایش قیمت‌ها منجر می‌شود.

اقتصاد پرس: حسام عقبایی با اعلام این‌که اگر بازار مسکن از رکود خارج نشود وضعیت اقتصادی کشور خوب نمی‌شود، اظهار کرد: با توجه به وضعیت بازار نفت، رکود اقتصادی و کاهش بودجه کشور قاعدتا باید یک سری از صنایع فعال شود و چیزی که بتواند تحرک ایجاد کند به جز مسکن نیست.

وی ادامه داد: حالا باید دید دولتی‌ها چقدر می‌توانند رویکرد جذب سرمایه‌گذاری در حوزه سرمایه مسکن را عملیاتی کنند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک با اشاره به بی‌تاثر بودن تحریک تقاضا در بازار مسکن، گفت: تحریک تقاضا در بخش مسکن فقط یک عامل است و با یک عامل دولت نمی‌تواند مسکن را از رکود خارج کند.

عقبایی با بیان این‌که بسته خروج از رکود موثر است، گفت: موافق افزایش تسهیلات بانکی در شرایط فعلی اقتصادی هستیم، اما به نظرم فقط با یک روش هم نمی‌شود، یعنی با تحریک تقاضا نمی‌توانیم مسکن را از رکود خارج کنیم.

وی تاکید کرد: رکود مسکن با روش‌ها و راهکارهای دیگر به جز تحریک تقاضا نیاز دارد که باید درباره آن اندیشه، اقدام و عمل شود تا بتواند دستاوردی که می‌تواند تحریک تقاضای عملیاتی بالا برنده تولید و برقراری توازن را ایجاد کند.

وی بیان کرد: اگر رویکرد تنها تحریک تقاضا برای رونق بازار مسکن باشد که این مسئله به افزایش قیمت‌ها منجر می‌شود.

 

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *