مهم‌ترین پروژه‌های اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات اعلام شد ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵

وزارت ارتباطات مهم‌ترین پروژه‌های اقتصاد مقاومتی در این وزارتخانه را اعلام کرد.

اقتصاد پرس: دوازدهمین جلسه اقتصاد مقاومتی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور وزیر ارتباطات و با موضوع پیگیری شش پروژه کلان این وزارت در ساختمان سازمان فناوری اطلاعات برگزار شد.

این جلسه در راستای عملیاتی کردن شعار سال ۹۵ مبنی بر “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” برگزار شد.

افزایش سطح دسترسی کاربران نهایی به شبکه ملی اطلاعات به ۲۰ مگابیت بر ثانیه و حمایت از توسعه مراکز داده به شبکه توزیع محتوا، پروژه دولت الکترونیک و همراه، پروژه ساخت ماهواره سنجش از راه دور و ماهواره مخابراتی بومی، پروژه ایجاد یک کریدور فناوری اطلاعات و ارتباطات، پروژه ۲ برابر کردن تولید محتوای داخلی با رویکرد کسب و کار دیجیتال با مشارکت حداکثری بخش خصوصی و سامان‌دهی منابع کمیاب ملی از قبیل طیف فرکانس از مهم ترین این پروژه‌ها است.

واعظی در این جلسه با اشاره نزدیک شدن به مرحله اول از رونمایی درگاه الکترونیک دولت اعلام کرد: مسئولین باید با جدیت کار خود را در این زمینه ادامه دهند و باید تمام مشکلات باقی مانده تا پایان مرحله رونمایی برطرف شود.

وی افزود: انتظار مردم در ارتباط با دولت الکترونیک این است که بعد از چند سال خدمات قابل قبولی را احساس کنند و مسئولین امر نیز باید این نکته در در نظر داشته باشند که بعد از رونمایی از این درگاه احتمال هرگونه خطری برای این درگاه وجود دارد.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *