شروط تحقق اقتصادمقاومتی/فعالیت ۱۲ هزار تشکل در بازار کار ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵

معاون وزیر کار با تاکید بر لزوم ایجاد تشکل‌‌‌های قوی کارگری و کارفرمایی در کشور، گفت: برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید از همه ظرفیت‌های جامعه استفاده شود.

اقتصاد پرس: سیدحسن هفده تن گفت: نگاه وزارت تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی به همه تشکل‌ها، نگاهی یکسان و حمایت‌گرا است. معاون وزیر کار با اشاره به اینکه در حال حاضر ۱۲ هزار تشکل کارگری و کارفرمایی در کشور داریم که اکثر این تشکل‌ها فعال‌اند، افزود: با توجه به اینکه امروزه اهمیت تشکل‌های مدنی بر کسی پوشیده نیست، به همین خاطر همه دولت‌ها در تلاش بوده‌اند تا به رشد تشکل‌ها کمک کنند.

وی با بیان اینکه یکی از مزیت‌های نیروی کار خلاق، فرهیخته و کارآفرین این است که قادر است نقش مؤثری در تحقق اقتصاد مقاومتی داشته باشد تصریح کرد: اگر می‌خواهیم سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را تحقق بخشیده و گامی بلند در راستای رونق اقتصادی کشور برداریم، باید به تقویت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی، آن‌هم با نگاهی یکسان و حمایت‌گرا اهمیت دهیم.

معاون روابط کار وزارت کار با یادآوری اینکه تشکل‌ها در اقتصاد مقاومتی محوری‌ترین نقش را دارند اظهارداشت: اگر خواهان تقویت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی هستیم باید تشکل‌های کوچک غربالگری شده و به انجمن‌های صنفی، کانون‌های استانی و ملی تبدیل شوند، در اینصورت می‌توان شاهد ایجاد تشکل‌های قدرتمند و تخصصی در کشور بود.

این مقام مسئول در وزارت کار با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی به معنای استفاده از همه ظرفیت‌های جامعه از جمله تخصص و تحصیلات است، خاطرنشان کرد: تقویت تشکل‌های کارگری و کارفرمایی اگر به صورت صحیح و در مسیر درست انجام شود، منجر به رشد اقتصادی شده و علاوه بر اینکه درآمد و قدرت خرید مردم افزایش می‌یابد، کارفرما نیز قادر است از نیروی ماهر استفاده کند.

منبع: مهردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *