زنی که بازار طلا را به هم ریخت ۸ مهر, ۱۳۹۵

قیمت طلا در بازارهای جهانی به علت اینکه سرمایه‌گذاران کلینتون را برنده مناظره با ترامپ می‌دانند، کاهش یافت و اونس جهانی ۱۳۲۵٫۹۷ دلار فروخته شد.

اقتصاد پرس:قیمت طلا در بازارهای جهانی به کمترین رقم در یک هفته اخیر رسید.

روز گذشته نیز طلا بیشترین کاهش یک روزه در نزدیک به یک ماه را به علت تقویت دلار ثبت کرده بود.

ارزش طلا روز گذشته نزدیک به یک درصد کاهش یافت که بیشترین کاهش یک روزه از ۳۰ آگوست به شمار می‌رود چراکه سرمایه‌گذاران معتقدند که هیلاری کلینتون برنده نخستین مناظره ریاست جمهوری با دونالد ترامپ بوده است و این امر اشتها برای دارایی های پرریسک‌تر نظیر اوراق قرضه را افزایش داد.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۱٫۳۵ دلار کاهش ۱۳۲۵٫۹۷ دلار فروخته شد. طلا به ۱۳۲۲٫۵۵ دلار، کمترین قیمت از ۲۱ سپتامبر نیز رسیده بود.

بارنابای گان، تحلیلگر بازار در این رابطه گفت: «تقاضا برای طلا به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری کاهش یافته است چراکه هیلاری کم یا بیش در مناظره ریاست جمهوری از ترامپ پیشی گرفته است.»

«کاهش قیمت طلا نشان می‌دهد که ناظران بازار به هیلاری به عنوان عاملی امن‌تر نگاه می‌کنند تا ترامپ.»

ارزش دلار در برابر ۶ ارز بین المللی ۰٫۲ درصد در معمالات امروز افزایش یافت. هر چه دلار گران‌تر شود، هزینه نگهداری طلا برای مالکان دیگر ارزها بیشتر می‌شود.

ذخایر طلای گلدتراست، بزرگ‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری با پشتوانه طلا در روز سه شنبه ۰٫۲۲ درصد کاهش یافت و به ۹۴۹٫۱۴ تن رسید.

منبع:جام نیوزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.