پراید در عراق چند به فروش می رسد؟ ۷ مهر, ۱۳۹۵

ارزش هر پراید صادراتی درپنج ماه اول امسال به حدود ۱۶ میلیون و پانصد هزار تومان رسید .

اقتصاد پرس: آخرین آمارهای ارائه شده از سوی گمرک ایران نشان می دهد هر دستگاه پراید صادراتی ایران در فاصله زمانی فروردین تا پایان مرداد ماه قیمتی معادل ۱۶ میلیون و ۴۷۶ هزار تومان داشته است .

در این مقطع زمانی در حدود ۱۵۷۸ دستگاه پراید از ایران صادر شده است که ارزش ریالی این صادرات ۲۶۰ میلیارد تومان معادل با ۲۶ میلیارد تومان بوده است . از سوی دیگر ارزاوری این حجم از صادرات پراید معادل با ۸ میلیون و ۶۷۹ هزار تومان گزارش شده است .

بررسی ها نشان می دهد مهمترین مقصد پرایدهای صادراتی ایران یا به عبارت دیگر تنها مقصد پرایدهای صادراتی ایران کشور عراق بوده است .

در حالی ارزش هر پراید صادراتی ۱۷ میلیون و پانصد هزار تومان براورد می شود که ایران قصد دارد در آینده ای نزدیک تولید پراید را متوقف کرده و تولید خودرویی با استانداردهایی بالاتر از پراید را در دستور کار قرار دهد .

پراید بیش از دو دهه قبل وارد خط تولید  خودروسازی ها در ایران شد و توانست جایگاه مناسبش را از آن خود نماید به طوری که این خودرو جایگزین پیکان در جاده ها و خیابان های یاران شد . با این حال بررسی ها نشان می دهد این خودرو استانداردهای لازم را برای حفظ محیط زیست و همچنین ایمنی ندارد . بسیاری از مشتریان داخلی معتقدند پراید در مقایسه با کیفیت خود قیمتی به مراتب بالاتر از استانداردها دارد . این نارضایتی بازار خودو را در ایران به کام رکود کشانده است. ارزان ترین پراید در ایران ۱۶ میلیون و ۸۰۰ و گران ترین نوع پراید ۲۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد .

منبع:جام نیوزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *