هشدار دبیر کل آژانس بین‌المللی انرژی ۶ مهر, ۱۳۹۵

دبیر کل آژانس بین المللی انرژی در مصاحبه با بلومبرگ نسبت به احتمال تداوم مازاد عرضه موجود در بازار جهانی انرژی تا پایان سال ۲۰۱۷ هشدار داد.

اقتصاد پرس: پیش از آغاز برگزاری نشست مجمع بین المللی انرژی در الجزایر، دبیر کل آژانس بین المللی انرژی در گفتگو با شبکه بلومبرگ نسبت به احتمال تداوم مازاد عرضه موجود نفت در بازار جهانی هشدار داد.

وی گفت در صورت عدم مداخله در بازار پیش بینی نمی کنیم که تا پایان سال ۲۰۱۷ بازار نفت تعادل خود را باز یابد.

این آژانس پیشتر در روز ۱۳ سپتامبر پیش بینی کرده بود که مازاد عرضه نفت در بازار حداقل تا پایان نیمه نخست سال ۲۰۱۷ ادامه خواهد یافت که در اظهارات جدید مقام این آژانس این زمانبندی تا پایان سال ۲۰۱۷ بسط داده شده است.

بیرول افزود رشد تقاضای نفت در جهان کمتر از میزان مورد انتظار بوده است.

در ماه جاری، آژانس بین المللی انرژی پیش بینی خود نسبت به رشد تقاضای نفت در جهان برای سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۷ را کاهش داد که از جمله دلایل آن کاهش قابل توجه چشم انداز تقاضای نفت در چین و هند به عنوان دو کشور از سه کشور با بیشترین مصرف نفت در جهان بوده است.

این آژانس پیشتر رشد تقاضای نفت در سال ۲۰۱۶ را ۱٫۳ میلیون بشکه در روز پیش بینی کرده بود که نسبت به ۱٫۶ میلیون بشکه در روز سال ۲۰۱۵ افت قابل توجهی داشته است اما در پیش بینی کنونی این رقم به ۱٫۲ میلیون بشکه کاهش یافته است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *