قیمت جهانی نفت کاهش یافت ۶ مهر, ۱۳۹۵

کاهش خوش‌بینی‌ها به نشست کشورهای تولیدکننده نفت در الجزایر و احتمال دستیابی توافق بر سر فریز نفتی موجب شد تا قیمت نفت امروز کاهش یابد.

اقتصاد پرس: در حالی که خوش‌بینی به نشست کشورهای تولید کننده نفت در الجزایر و بیرون آمدن توافقی در زمینه محدود کردن تولید از این نشست کمتر شده، قیمت نفت امروز کاهش یافت.

عربستان روز سه‌شنبه امیدها به دستیابی به توافق در نشست الجزایر را کاهش داد و گفت این نشست مشورتی خواهد بود. منابع آگاه گفته‌اند اختلافات بین ایران و عربستان همچنان بسیار زیاد است.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت که دیروز ۱٫۴۶ دلار، معادل ۳٫۲ درصد افزایش یافته بود، امروز با ۸۰ سنت کاهش به ۴۶ دلار و ۵۵ سنت رسید.

قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا پس از کاهش ۱٫۴۵ دلاری، معادل ۳٫۳ درصدی در جلسه قبل، امروز ۶۸ سنت کاهش یافت و به ۴۵ دلار و ۲۵ سنت رسید.

اولیویر جاکوب، تحلیلگر بازار نفت در مؤسسه پتروماتریکس گفت: «همه چیز به این برمی‌گردد که واقعاً در الجزایر چه می‌گذرد… اینکه چشم‌اندازی برای رسیدن به توافق وجود دارد یا نه… تحول بنیادین جدیدی در بازار وجود ندارد که مهم‌تر از نشست الجزایر باشد».

منابع آگاه هفته گذشته گفتند که عربستان به ایران پیشنهاد کرده که در صورتی که ایران تولید خود را فریز کند، ریاض هم حاضر است تولید خود را کاهش دهد. اما ایران احتمال رسیدن به توافق را پایین ارزیابی کرده و گفته که نشست الجزایر تنها یک نشست مشورتی است.

وزیر نفت روسیه نیز روز سه‌شنبه گفت، این کشور می‌خواهد تولید نفت در سطح فعلی فریز شود. اخیراً تولید نفت روسیه به بالاترین رقم خود یعنی ۱۱٫۷۵ میلیون بشکه در روز رسیده است.

افزایش ارزش دلار در جلسه گذشته نیز در کاهش بیشتر قیمت نفت مؤثر بوده است. تجار در انتظار انتشار آمار میزان ذخایر نفت خام آمریکا در اواخر امروز از جانب انستیتوی نفت آمریکا هستند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *