فاز جدید عملیاتی شدن راه‌آهن اصفهان – اهواز ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵

پس از نهایی شدن تفاهم ابتدایی با سرمایه‌گذاران کره جنوبی برای انجام مطالعات و بررسی‌های ابتدایی طرح راه‌آهن اصفهان به اهواز واحد‌های عملیاتی آماده می‌شوند تا کار خود را پس از نهایی کردن طرح ابتدایی آغاز کنند.

اقتصاد پرس: این خط ریلی ۵۴۰ کیلومتری که با هدف افزایش توان مسافرتی راه‌آهن در مرکز و جنوب کشور و البته کاهش بار ترافیکی راه‌آهن جنوب ساخته خواهد شد، بناست با مطالعات طرف‌های کره‌ای برنامه‌ای دقیق پیدا کند تا پس از آن شرایط برای برنامه‌های عملیاتی و اجرایی فراهم شود.

سید مسعود نصر اصفهانی معاون ساخت راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور با اشاره به نهایی شدن تفاهم ابتدایی با کشور کره برای نهایی کردن طرح راه‌آهن اصفهان به اهواز اعلام کرد: واحد‌های عملیاتی در این پروژه پس از پایان کار مطالعات وارد خواهند شد.

وی با بیان این‌که تا قبل از نهایی شدن طرح این خط ریلی بزرگ امکان اظهارنظر درباره‌ی جزییات این مسیر وجود ندارد، اعلام کرد: تاکنون واحد‌های سرمایه‌گذاری شرکت ساخت در حال مذاکره با طرف‌های خارجی بودند که این مساله به یک تفاهم‌نامه نهایی با کشور کره منجر شد.

معاون ساخت راه‌آهن شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور افزود: پس از آنکه کره‌ای‌ها طبق مفاد قرار‌دادشان طرح ابتدایی برای این مسیر را مشخص کردند، می‌توان راجع به ابعاد اجرایی به شکل دقیق سخن گفت، اما تا آن زمان باید در انتظار چگونگی فراهم شدن مطالعات مقدماتی کار باقی ماند.

براساس اعلام شرکت ساخت کره‌ای در چارچوب این تفاهم نامه باید ظرف شش ماه مطالعات و بررسی‌های لازم برای احداث این خط ریلی که یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های زیربنایی کشور به حساب می‌آید را نهایی کنند و پس از آن دو طرف تصمیم خواهند گرفت که آیا کار را پیمانکاران خارجی بسازند و یا پروژه به طور کامل به طرف داخلی واگذار شود.

 

منبع: ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.