کارفرمایان از متن اصلاحیه قانون کار بی‌خبرند ۶ مهر, ۱۳۹۵

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران گفت: در گذشته کارگران و کارفرمایان در مورد اصلاح قانون کار به توافق رسیده بودند ، اما کارفرمایان از پیش‌نویس فعلی بی اطلاع هستند.

اقتصاد پرس:محمد مروج حسینی درباره اینکه آیا دولت در تهیه لایحه اصلاح قانون کار از کارفرمایان نظرسنجی کرده است گفت: اصلاً دولت یازدهم مطلبی برای اصلاح قانون کار به مجلس ارائه نکرده است، این لایحه از دولت قبل نوشته شده و اکنون به مجلس ارسال شده است.

وی در واکنش به اظهارات مدیرکل روابط کار و جبران خدمت وزارت کار مبنی بر اینکه تمام کسانی که مدعی‌اند لایحه اصلاحیه قانون کار بدون مشورت نمایندگان کارگری و کارفرمایی تقدیم مجلس شورای اسلامی شده است، بیایند و اسناد و امضای نمایندگان کارگری و کارفرمایی را ببینند گفت: نه در دولت دهم و نه در دولت یازدهم هیچ جلسه ای درباره اصلاح قانون کار برای کارفرمایان تشکیل نشد،کارگران و کارفرمایان در آخرین روزهای دولت دهم جلسه ای داشتند و اصلاحیه ای نوشتند و امضا کردند و آن را به وزارت کار فرستادند که هیچ اقدامی روی آن صورت نگرفت.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران با بیان اینکه کارفرمایان از محتوای لایحه اصلاح قانون کار بی خبر هستند افزود:درخواست ما این است که لایحه قانون کار از مجلس به دولت پس فرستاده شود، پس از بررسی در شورای عالی کار با حضور شرکای اجتماعی جمع بندی نهایی تهیه شود و سپس به مجلس ارسال شود.

مروج حسینی گفت: با همکاری و همفکری و تأیید نمایندگان کارفرمایی و کارگری، پیش از این اصلاحیه ای بر قانون کار توسط کارفرمایان تهیه شد و به دولت قبلی و کنونی ارسال شد که نظر مثبت طرف های کارگری و کارفرمایی را جلب می کند، اما اصلاحیه فعلی قانون کار  ارتباطی با متن ارسالی سابق ندارد.

مروج حسینی با تأکید بر اینکه «تداوم کار» باید سرلوحه مذاکرات نمایندگان کارفرمایی، کارگری و دولت قرار بگیرد، افزود: طی سال های اخیر هدفمندی یارانه ها اجرا شد بدون اینکه ۳۰درصد سهم تولیدکنندگان از منابع آن تأمین شود و این امر منجر به گران تر شدن محصولات و پایین آمدن قدرت خرید کارگران شده است.

منبع:تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *