واگذاری معماری مناطق آزاد‌راه تهران-شمال به ایتالیایی‌ها‌ ۵ مهر, ۱۳۹۵

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با اشاره به واگذاری معماری همه مناطق آزاد‌راه تهران-شمال به ایتالیایی‌ها‌، گفت: شرکت ایتالیایی‌ با ارائه نخستین طرح معماری و زیباسازی آزادراه، کار خود را در قطعه یک آغاز کرد.

اقتصاد پرس: علی نورزاد بیان کرد: در فراخوان عمومی، یک شرکت ایتالیایی برای انجام معماری همه مناطق آزاد‌راه تهران – شمال انتخاب شد تا معماری پل ها، تونل‌ها و حاشیه این آزادراه را متناسب با فرهنگ و سنن ایرانی اسلامی بر عهده بگیرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آزادراه تهران – شمال یکی از زیباترین جاده‌های کشور است، گفت: طراحی و معماری این آزادراه به نحوی انجام خواهد شد، تا هموطنان هنگام رانندگی در تمام مسیر آن از زیبایی های این آزادراه لذت ببرند.

وی با اشاره به قرارداد شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل با شرکت ایتالیایی یادآور شد: امضای قرارداد با شرکت ایتالیایی به مراحل نهایی رسیده و آنها نخستین طرح خود را برای قطعه یک این آزادراه ارائه دادند و کار خود را نیز در این منطقه آغاز کرده اند.

نورزاد افزود: برای بهتر شدن معماری این آزادراه، نظرات خود را با این شرکت ایتالیایی مطرح کرده‌ایم تا ضمن بومی‌سازی، معماری آن با فرهنگ و معماری ایرانی – اسلامی همخوانی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل اظهار داشت: منابع مالی قرارداد با ایتالیایی‌ها از محل اعتبارات وزارت راه و شهرسازی تامین می‌شود و از منابع خارجی و فاینانس در این قرارداد استفاده نخواهد شد.

معاون وزیر راه وشهرسازی‌ گفت: توجه به معماری و زیبایی‌های راه‌ها به معنای رعایت ویژگی‌های خاص معماری، فرهنگی و مسایل زیست محیطی هر منطقه است.

وی افزود: با برنامه‌ریزی های انجام شده همه اقدامات در این مسیر با توجه به سه شاخص مهم ایمنی، پایداری، همگونی و تناسب با محیط طراحی شده است و نمونه آن در طراحی ایستگاه عوارضی قطعه یک قابل مشاهده خواهد بود.

منبع: پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازیدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *