آیا انتخابات آمریکا اقتصاد را می‌کشد؟ ۵ مهر, ۱۳۹۵

یکی از سرمایه گذار آمریکایی می گوید که دونالد ترامپ پدر بی اطمینانی کشور است

اقتصاد پرس: کارشناسان معتقدند بی اطمینانی و عدم قطعیت در انتخابات آمریکا تاثیر خوبی بر اقتصاد آمریکا نگذاشته است.

رقابت بین ترامپ و کلینتون گیج کننده ترین انتخاباتی را رقم زده که تا کنون انجام شده است به طوری که هیچ گونه کمکی تا کنون به اقتصاد نکرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، رشد اقتصادی آمریکا شروع خوبی را در سال ۲۰۱۶ نداشت. ابن در حالی است که کارشناسان پیش بینی کردند که در تابستان این رشد جبران شود اما تا کنون اتفاق خاصی در اقتصاد نیفتاده است.

برخی کارشناسان در همین رابطه نگرانی های خود را درمورد اقتصاد آمریکا ابراز کردند. نزدیک ۲۰ درصد از شرکت های شاخص S&P 500 اعلام کردند که دارایی شان کاهش پیدا کرده است.

اقتصاددان ها بر این باورند که انتخابات آمریکا مانند پدیده برگزیت تاثیری که بر اقتصاد بریتانیا گذاشت را بر آمریکا می گذارد. تنها روشی که می تواند اقتصاد کشور را نجات دهد این است که شهروندان و فعالان اقتصادی بی توجه به موضوعاتی که رخ می دهد کار خود را انجام دهند.

یکی از سرمایه گذار آمریکایی می گوید که دونالد ترامپ پدر بی اطمینانی کشور است و سرمایه گذاران مایل نیستند در شرایطی که اطمینان در اقتصاد وجود ندارد سرمایه گذاری کنند.

اقتصاد آمریکا تنها در ۶ ماه اول سال یک درصد رشد داشته که کمتر از حتی ۲.۴ درصد دو سال گذشته بوده است. برخی این کاهش را به دلیل عقب ایستادگی شرکت ها در بخش انرژی پس از برگزیت می دانستند که هم اکنون بحث انتخابات نیز ایجاد شده است.

منبع:خبرآنلایندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.