رفع موانع بانکی بستری برای توسعه اقتصادی ۲۱ اردیبهشت, ۱۳۹۵

عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی گفت: نظام بانکی مشکل ساختاری ندارد بنابراین در صورت نظارت صحیح و رفع موانع زمینه برای شکوفایی اقتصاد فراهم می شود.

اقتصاد پرس: مهدی تقوی عضو هیأت علمی دانشگاه علامه طباطبایی درخصوص مشکلات سیستم بانکی گفت: بهترین راه حل برای مشکلات نظام بانکی تحول ساختار اقتصادی کشور و تغییر در نظام بانکی است.
وی افزود: از آنجائیکه سیستم بانکی نقش تعیین کننده ای در خروج از رکود و رشد اقتصادی کشور دارد باید همزمان با توسعه اقتصادی کشور به فکر حل مشکلات نظام بانکی نیز بود تا بتوان سرمایه در گردش را به سمت واحدهای تولیدی هدایت کرد.
تقوی همچنین تصریح کرد: با توجه به اینکه نظام بانکی اشکال ساختاری ندارد اگر بدرستی عمل کند می تواند فعالیت ارزشمندی را در اقتصاد ایفا کند که این موضوع با جمع آوری سپرده های مردم و قراردادن آنها در اختیار واحدهای تولیدی منجر به شکوفایی اقتصاد کشور می شود و تولید کشور را با رونق مواجه می کند.
این کارشناس اقتصادی در پایان تأکید کرد: با توجه به اینکه ضعف نظارت از دیگر مشکلات سیستم بانکداری کشور است در همین راستا انتظار می رود تا بانک مرکزی با نظارت کافی بتواند سوءاستفاده های مالی را کاهش دهد.
منبع: باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.