تبعیض واعظی در برخورد با رسانه‌ها ۴ مهر, ۱۳۹۵

وزیر ارتباطات در واکنش به تأیید نشدن افتتاح فاز نخست شبکه ملی اطلاعات از سوی اعضای شورای عالی فضای مجازی گفت: عده‌ای موافق و عده‌ای نظر مخالف داشتند اما هیچ رأی‌گیری در این باره انجام نشد که اساسا نتیجه گرفته شود این موضوع در شورای عالی به تأیید نرسیده است.

اقتصاد پرس: محمود واعظی در پاسخ به این سوال که یکی از اعضای حقیقی شورای عالی فضای مجازی اعلام کرده شب قبل از افتتاح رسمی فاز نخست شبکه ملی اطلاعات، وزارت ارتباطات گزارش این پروژه را در جلسه شورای عالی فضای مجازی مطرح کرده و اعضای شورا منطبق بودن این شبکه با مصوبه شورا را تأیید نکرده‌اند، گفت: اصلا این خبر صحیح نیست و کسانی که این خبر را نقل کرده‌اند آن را به خوبی منتقل نکرده‌اند.

وزیر ارتباطات گفت: در جلسه یک ساعت و نیم تا دو ساعت به طور مفصل درباره عملکرد اقدامات وزارت ارتباطات درباره شبکه ملی اطلاعات شامل بخش‌های مختلف امنیتی، سیاسی، فنی و مقرراتی و تمامی بخش‌هایی که مصوبه شورا بود بحث و بررسی شد.

وی ادامه داد: پس از آن مانند هر جلسه دیگری که دوستان وقت می‌گیرند و نظر می دهند عده‌ای بسیار تشکر کردند و عده‌ای نظرات دیگری داشتند.

وی گفت:‌ مهم این است که در آن جلسه نه رأی‌گیری و نه جمع‌بندی انجام نشد.

واعظی گفت: در آخر جلسه نیز آقای رئیس‌جمهور به عنوان رئیس شورای عالی فضای مجازی از تمامی دست‌اندرکاران اجرای شبکه ملی اطلاعات تشکر کردند.

این گفت‌وگو در حالی با وزیر ارتباطات انجام شده که وی دقایقی قبل‌تر در واکنش به حرکت مدیر روابط عمومی وزارت ارتباطات که میکروفن را به خبرنگار فارس نداده بود گفت: ایشان کار خوبی می‌کنند چون شما هر بار که سوال می‌‌کنید در نهایت آنچه که خودتان می‌خواهید می‌نویسید.

پس از این صحبت‌هایی که در جمع خبرنگاران مطرح شد دقایقی بعد، خبرنگار فارس در گفت‌وگو با وزیر ارتباطات در حاشیه بازدید از تلکام سوال مربوط به نظر شورای عالی درباره شبکه ملی اطلاعات را پرسید که بنا بر خواست وزیر ارتباطات فایل این گفت‌وگو همراه با خبر برای قضاوت مخاطبان از عملکرد رسانه منتشر می‌شود.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *