اولین قرارداد تامین سرمایه خارجی در هلدینگ خلیج فارس ۴ مهر, ۱۳۹۵

اولین تامین منابع مالی از بازارهای بین المللی به شکل کوتاه مدت (یوزانس) در ایران و در بزرگترین هلدینگ پتروشیمی کشور رقم خورد.

اقتصاد پرس: اولین تامین منابع مالی از بازارهای بین‌المللی به شکل کوتاه مدت (یوزانس) در ایران و در بزرگترین هلدینگ پتروشیمی کشور رقم خورد.

براساس رایزنی های صورت گرفته میان عادل نژاد سلیم مدیرعامل هلدینگ خلیج فارس و موسسات مالی و بیمه ای بین المللی اولین قرارداد تامین منابع مالی در قالب یوزانس از کشور ژاپن و تحت پوشش بیمه صادراتی NEXI و قرارداد منعقده با ماروبنی در اول سپتامبر در توکیو ژاپن به مبلغ ٣٢٠ میلیون یورو به امضاء رسید.

ظاهرا براساس گفت وگو های صورت گرفته تامین منابع مالی به شکل کوتاه مدت قابل تبدیل به میان مدت است که احتمال انعقاد قراردادهای جدید تامین مالی در قالب یوزانس تا میزان یک میلیارد یورو و تامین میان مدت را برای مبلغ حدود  ۵٠٠ میلیون یورو در سال جاری محقق خواهد شد.

این گزارش حاکی است با پیش بینی های صورت گرفته شرایط برای سرمایه گذاری بانکها برای سال میلادی آتی هموار بوده و انتظار می رود منابع مالی بالغ بر ۲٫۵ میلیارد یورو از طریق سندیکای متشکل  از بانکها و موسسات بیمه صادراتی صورت پذیرد.

علاوه بر عرصه تامین مالی  جذب مشارکت خارجی با شرکتهای معتبر بین المللی در حد سرمایه گذاری قریب به ١٠ میلیارد دلار در دستور کار شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس است که برای این مبالغ نام هلدینگ به عنوان ضمانت پذیرفته شده است.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *