تمام محدودیت های اپلیکیشن نویسی از سوی دولت حذف شد ۴ مهر, ۱۳۹۵

تمام محدودیت‌های اپلیکیشن نویسی از سوی دولت حذف شد

اقتصاد پرس: محمود واعظی در نشست خبری افتتاحیه تلکام ۲۰۱۶ در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم مبنی بر اینکه گویا برخلاف مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات همچنان بخش چشم گیری از درآمدهای اپلیکیشن های داخلی بابت حق السهم دولت پرداخت می شود، چه زمانی حق السهم حذف می شود؟، اظهار کرد: به دلیل اینکه نهضت اپلیکیشن نویسی در ایران راه افتاده است، تمامی محدودیت های پیش پای توسعه دهندگان را برداشته ایم.
وی ادامه داد: در حال حاضر برای نوشتن اپلیکیشن هیچ نیازی به مجوز و پرداخت حق السهم دولت نیست. نشانه این تصمیم توسعه ۱۰۰ هزار اپلیکیشن ظرف ۲٫۵ سال گذشته است.
وزیر ارتباطات گفت: نکته مهم تر اینکه برخی از این اپلیکیشن ها در گذشته نمونه خارجی شان با قیمت ۲۰۰ هزار دلار هم بوده است.
واعظی درباره واگذاری بخشی از سهام اپراتور فیبرنوری کشور هم گفت: قطعا توسعه فیبر نوری به همه مراکز و بردن فیبر به منازل از سوی دیگر نیازمند سرمایه گذاری عظیمی هست. چون الان این شرکت و سهامدارانش توانایی مالی این سرمایه گذاری را ندارند در مجمع عمومی این شرکت تصمیم بر این شد تا از سرمایه گذاری و مشارکت خارجی بهره مند شوند.
وی افزود: با این تصمیم هم تامین سرمایه صورت می گیرد، هم از اعتبارش در بانک های بین المللی استفاده می کند و از طرفی تجربیات خود در کشورهای دیگر را به کشور می آورد.
وزیر ارتباطات خاطر نشان کرد: امیدواریم طی چند ماه آینده نتیجه مذاکرات با خارجی ها را اعلام کنیم. در این زمینه چند شرکت اعلام آمادگی کرده اند اما یکی از آنها بسیار پافشاری می کند.
واعظی درباره سیاست های دولت در ارتباط با شرکت پست بعد از تغییر اساسنامه این شرکت گفت: معتقدیم این شرکت تا رقیب نداشته باشد نمی تواند رشد کند و لذا درصدد اعطای دو پروانه دیگر در این حوزه هستیم. چارچوب گرفتن پروانه را نهایی کردیم و در آینده نزدیک دو اپراتور پستی را پروانه خواهیم داد و رقابت بین سه اپراتور به وجود می آید.
وزیر ارتباطات درباره حمایت از شبکه های اجتماعی داخلی نیز گفت: درصدد مذاکره با بانک مرکزی برای فراهم کردن شیوه پرداخت در شبکه های اجتماعی داخلی و تبلیغات برای نمونه های چندین میلیون کاربری هستیم.

منبع:تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *