پرواز نمایشی هواپیمای ATR-72 در آسمان ایران ۴ مهر, ۱۳۹۵

هواپیمای ATR واردشده به فرودگاه بین المللی مهرآباد نمونه آزمایشی است که برای بررسی کارشناسان، امروز در آسمان چند فرودگاه کشور به پرواز در می آید.

اقتصاد پرس:  شب گذشته خبری مبنی بر ورود نخستین هواپیمای توربوپراپ منطقه ای ATR-72خریداری شده توسط هما ، جهت انجام پروازهای آزمایشی به فرودگاه مهرآباد در رسانه ها منتشر شد که پس از پیگیری باشگاه خبرنگاران جوان از  سخنگوی ایران ایر مشخص شد این هواپیما نمونه ارسالی برای بررسی کارشناسان و صاحبنظران است تا پس از بررسی های لازم سفارش مورد نیاز را برای کارخانه ارسال کنند و سازنده ، هواپیماها را براساس نیاز داخل طراحی و تولید کند.

بر اساس این گزارش و به نقل از روابط عمومی “هما” ،پس از اجرای برجام و امکان امضا تفاهم نامه بین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران  و کمپانی هواپیماسازی ATR ،یک فروند هواپیما از نمونه مدل‌ سفارش داده شده  در روز جاری (۴ مهرماه) و پنجم مهرماه پرواز نمایشی خود رادر چند فرودگاه ایران با شرایط متفاوت انجام و به منظور ارزیابی توانمندی و قابلیت های فنی و عملیاتی این هواپیما توسط تیم متخصصان “هما” بررسی خواهد شد.

ظرفیت این نوع هواپیما ۷۰ نفراست که برای مسیرهای کوتاه برداستفاده می شود و مصرف سوخت بسیارپایین ،شرایط عملیاتی سهل و نیازنداشتن به سرمایه گذاری زیاد برای تجهیزات فرودگاهی از جمله مزیت های این هواپیما است.‌دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *