قیمت مرغ در سراشیبی سقوط/ماه محرم افزایش قیمت نداریم ۴ مهر, ۱۳۹۵

یوسف‌خانی گفت: طی هفته گذشته قیمت مرغ با توجه به کاهش تقاضا و افزایش عرضه از سوی تولیدکنندگان با کاهش قیمت روبرو شد.

اقتصاد پرس: مهدی یوسف‌خانی درخصوص روند قیمت مرغ و تغییرات  آن طی یک هفته اخیر گفت: قیمت مرغ طی هفته گذشته حدود ۵۰۰ تومان کاهش قیمت داشته است و هر کیلو با قیمت ۷ هزار و ۱۰۰ تومان به دست مصرف‌کننده می‌رسد.

وی افزود: هرکیلو مرغ در عمده فروشی‌های میدان بهمن ۶ هزار و ۲۰۰ تومان و در واحدهای صنفی با قیمت ۶ هزار و ۴۰۰ تومان عرضه می‌شود.

رئیس اتحادیه فروشندگان پرنده و ماهی در توضیح دلیل کاهش قیمت مرغ در بازار طی چند روز گذشته، اظهار کرد: کاهش تقاضا در کنار افزایش عرضه مرغ در بازار از سوی تولیدکنندگان دلیل کاهش قیمت ۵۰۰ تومانی مرغ بوده است ولی پیش‌بینی می‌شود تا پایان هفته بیش از این قیمت‌ها کاهش پیدا نکند.

یوسف‌خانی با اشاره به نزدیکی ماه محرم در رابطه با قیمت و میزان عرضه مرغ در این ایام خاطرنشان کرد: در این ماه تقاضا برای خرید مرغ از سوی مردم عادی به صورت تک فروشی کاهش پیدا می‌کند و میزان تقاضا به صورت عمده از سوی هیات و مساجد افزایش می‌یابد که باعث توازن در میزان عرضه و تقاضا خواهد شد و انتظار می‌رود شاهد افزایش قیمت چشم‌گیری در این ایام نباشیم.

وی در انتها به ثبات قیمت تخم‌مرغ اشاره کرد و گفت: هرکیلو تخم‌مرغبه صورت عمده برای واحدهای صنفی۴ هزار و ۱۰۰ تومان قیمت دارد که در خرده فروشی‌ها با قیمت ۴ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

منبع:میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *