کارفرمایان خواستار بازگشت لایحه اصلاح قانون کاربه دولت شدند ۳ مهر, ۱۳۹۵

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران با اشاره به اینکه خواهان بازگشت لایحه اصلاح قانون کار به دولت هستیم گفت: در چند ماده با کارگران اختلاف نظر داشتیم که مقرر بود در شورای عالی کار بررسی شود.

اقتصاد پرس: محمد عطاردیان در گفت‌وگو با تسنیم، درباره بازگشت لایحه اصلاح قانون کار به دولت گفت:کارفرمایان و کارگران شرکای اجتماعی دولت هستند، بنابراین دولت نباید بدون مشورت با این دو گروه کاری در زمینه اصلاح قانون کار انجام دهد و این قوانین باید با نظر دو گروه کارگری و کارفرمایی تنظیم و ابلاغ شود.

وی با بیان اینکه در آخرین جلسه کمیسیون اجتماعی مقرر شد که لایحه به امضای نمایندگان کارگران و کارفرمایان برسد و به مجلس ارسال شود گفت: اگر امضای ما پای این لایحه است مورد تأیید است در غیر این صورت تأیید نمی‌کنیم.

عطاردیان افزود: در ۱۵ جلسه تمام مواد قانون کار با حضور کارفرمایان و کارگران و دولت بررسی شد که صورتجلسه آن به دولت ارسال شده است، در چند ماده اختلاف نظر داشتیم که  مقرر شد در شورای عالی کار بررسی و پس از تأیید آرا به تصویب برسد.

دبیرکل کانون عالی انجمن‌های صنفی کارفرمایی ایران بیان کرد: به مجلس اعلام می کنیم برای اصلاح این قانون اقدامی نکند مگر این که لایحه در شورای عالی کار به امضای کارگران و کارفرمایان برسد در غیر این صورت اینگونه اصلاح قانون چالش‌هایی را به همراه دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *