قطع یارانه سوخت‌ ناوگان فاقد بیمه شخص ثالث از امروز ۱ مهر, ۱۳۹۵

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به تردد ۶۴ هزار خودروی حمل و نقل عمومی فاقد بیمه‌نامه معتبر شخص ثالث، از قطع یارانه سوخت‌ ناوگان فاقد بیمه شخص ثالث از امروز خبر داد.

اقتصاد پرس: شهرام آدم‌نژاد با اعلام این خبر بیان کرد: طرح تخصیص سوخت بر اساس پیمایش به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور بر اساس مصوبه هیئت وزیران از اول مهر سال ۹۴ آغاز شد و تاکنون عملکرد بسیار خوبی داشته است.

وی افزود: در چند ماه گذشته به خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی کشور که از گازوئیل یارانه‌ای استفاده می‌کنند هشدارهای بیمه‌ای در جایگاه‌های سوخت داده شده است.

آدم نژاد گفت: در حال حاضر حدود ۶۴ هزار دستگاه خودروی ناوگان حمل و نقل عمومی که فاقد بیمه‌نامه معتبر شخص ثالث هستند در فهرست خاکستری قرار دارند و هنگام سوخت‌گیری با پیغام خطای بیمه مواجه می‌شوند.

معاون برنامه‌ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور گفت: با توجه به اطلاع‌رسانی در چند ماه اخیر‌، این عده از امروز اول مهرماه نمی‌توانند از سوخت یارانه‌ای استفاده کنند.

وی افزود: مالکان این خودروها می‌توانند در نخستین فرصت بیمه نامه شخص ثالث را تهیه و با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰ کارت سوخت خود را از فهرست خاکستری خارج کنند تا بتوانند از سوخت یارانه‌ای استفاده کنند.

آدم‌نژاد گفت: خودروهایی هم که بیمه معتبر دارند اما با این پیغام مواجه می‌شوند، می توانند با مراجعه و ارائه مدارک به دفاتر پلیس + ۱۰ از فهرست خاکستری خارج شوند.

وی افزود : حدود ۴ هزار و ۶۰۰ خودروی حمل و نقل عمومی کشور نیز در هنگام سوخت‌گیری با پیغام هشدار بیمه ای مواجه می شوند که مالکان آنها یک ماه مهلت دارند بیمه نامه معتبر شخص ثالث تهیه کنند و بعد از مراجعه به مراکز پلیس + ۱۰ ، اطلاعات بیمه خود را اصلاح کنند.

معاون برنامه ریزی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور با اشاره به صرفه جویی در مصرف گازوئیل با اجرای طرح تخصیص سوخت بر اساس پیمایش به ناوگان حمل و نقل عمومی کشور گفت‌: از زمان اجرای این طرح در یک‌سال گذشته تاکنون به طور متوسط روزانه ۸ میلیون لیتر در مصرف سوخت صرفه جویی شده است.

وی گفت‌: بر اساس تصمیم کارگروه طرح تخصیص سوخت قرار شد طبقه بندی قدیم خودروهای مسافری شامل سه طبقه خودروهای تا ۲۰ نفر ، ۲۱ تا ۴۰ نفر و بیش از ۴۰ نفر به طبقه بندی جدید شامل خودروهای حمل مسافر تا ۹ نفر ، ۱۰ تا ۱۵ نفر ، ۱۶ تا ۲۶ نفر ، ۲۷ تا ۴۰ نفر و بالای ۴۰ نفر تقسیم بندی شود.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *