اجرای 21 طرح توسعه در شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران ۱ مهر, ۱۳۹۵

شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران(ایمپسکو) به عنوان بازوی اجرایی ایمیدرو ۲۱ طرح توسعه ای با مجموع سرمایه گذاری ۲۰ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال در حال اجرا دارد.

اقتصاد پرس: از این ۲۱ طرح،  ۶ طرح با سرمایه گذاری ۶ هزار و  ۳۹۰ میلیارد ریال با استفاده از اعتبارات داخلی فعال است و چهار طرح نیز با سرمایه ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی فعال شده که بین ۱۱ تا ۸۷ درصد پیشرفت کار دارد.

همچنین ۱۱ طرح نیز با سرمایه گذاری ۱۴ هزار میلیارد ریال در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد، که تاکنون ۵ طرح منجر به انعقاد قرارداد با شرکت های خصوصی شده است.

این شرکت طرح انجام فرآوری زغال سنگ پروده شرقی بلوک ۲ و ۳ با هدف تولید کنسانتره زغالسنگ کک شو در استان خراسان جنوبی، طرح تجهیز معدن زغال سنگ کوچک علی شمالی با هدف تولید کنسانتره زغال سنگ خام حرارتی در استان خراسان جنوبی و طرح تجهیز معادن پلی متال کوه دم با هدف توسعه اکتشافات و تجهیز معدن و کارخانه فراوری طلا، مس و سنگ آهن در استان اصفهان شهرستان اردستان (زواره) را برای واگذاری به بخش خصوصی در اختیار دارد.

طرح تجهیز ذخایر شورابه ترود با هدف تولید ۶۰ هزار تن پتاس، ۵۰۰ هزار تن کلرور منیزیم و محصولات جانبی در استان سمنان شهرستان ترود ، طرح اکتشاف پهنه های سیستان و بلوچستان با هدف اکتشاف بزرگ مقیاس در پهنه های استان سیستان و بلوچستان و همچنین طرح اکتشاف پهنه های استان خراسان جنوبی با هدف اکتشاف بزرگ مقیاس در پهنه های ۹ گانه استان خراسان جنوبی از دیگر طرح های شرکت تهیه و تولید برای جذب سرمایه گذاراست.

افزایش میزان سرمایه گذاری در طرح های تجهیز برای ظرفیت سازی در بخش های زغال سنگ، سنگ آهن، فلزات غیرآهنی، فسفات، طلا و آنتیموان، واگذاری طرح ها به بخش خصوصی ، افزایش بودجه پژوهشی به میزان درآمد در حوزه های مختلف، توسعه فعالیت های اکتشاف مواد معدنی مختلف، ارتقای ایمنی برای کاهش حوادث و تهیه پارک های صنعتی برای تولید مواد معدنی موجود در شورابه های خور، قم و ترود و جذب سرمایه گذار برای آنها از مهم ترین برنامه ها و اهداف شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران  درسال ۹۵ است.

منبع:میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *