اعطای کارت اعتباری۱۰، ۳۰، و ۵۰ میلیونی خرید کالا از فردا ۳۱ شهریور, ۱۳۹۵

بانک‌ها و موسسات اعتباری از فردا می‌توانند به مشتریان خود کارت اعتباری عام در سقف‌های ۱۰ میلیون، ۳۰ میلیون و ۵۰ میلیون با دوره بازپرداخت حداقل ۱۲ ماه و حداکثر ۳۶ ماه ارائه کنند.

اقتصاد پرس: بخشنامه بانک مرکزی زمان ارائه کارت‌های اعتباری به مشتریان را از اول مهر ماه تعیین کرده بدین ترتیب فردا اولین روز اجرای این طرح در شبکه بانکی است.

براساس این بخشنامه بانک‌ها می‌توانند کارت اعتباری عام را در سقف‌های ۱۰، ۳۰ و ۵۰ میلیون تومان و متناسب با اعتبارسنجی بین مشتریان خود توزیع کنند.

مهلت بازپرداخت حداقل ۱۲ و حداکثر ۳۶ ماه است و در صورت بازپرداخت تمام یا بخشی از تسهیلات کارت اعتباری توسط مشتری پیش از سررسید بانک‌ها ملزم به تخفیف ۹۰ درصدی در نرخ سود آن هستند.

همچنین محدودیتی در ارائه این کارت‌های اعتباری وجود ندارد و همه مشتریان بانک‌ها می‌توانند در صورت موجودی یا گردش حساب مناسب، این کارت‌های اعتباری را دریافت کنند.این در حالی است که کارت اعتباری عام مشمول محدودیت خرید کالای ایرانی نیست.

بر اساس دستورالعمل بانک مرکزی کارت اعتباری ۱۰ میلیون تومانی به رنگ برنزی، ۳۰ میلیونی نقره‌ای و ۵۰ میلیون تومانی طلایی است.

در همین باره کورش پرویزیان به فارس گفت: با توجه به صحبت‌هایی که درباره کارت اعتباری در جلسات مدیران عامل بانک‌ها برگزار می‌شد، تصور من این است که بانک‌ها از طرح کارت اعتباری استقبال می‌کنند.

رئیس کانون بانک‌های خصوصی با اشاره به اعتباردهی کارت اعتبار به مشتری بانک، گفت: با این کارت، فرد به صورت اعتباری می‌تواند خرید کند و مهلتی برای تسویه بدهی در نظر می‌گیرند، این کارت‌ها به تدریج به سمت روش‌هایی می‌رود که در همه جا قابل استفاده باشد.

مدیرعامل بانک پارسیان تصریح کرد: پیشنهاد ما این است روشی هم ایجاد شود که پس از خرید کالا با کارت اعتباری از فروشگاه مشخص شده، یک فاصله زمانی ۳۰ تا ۴۰ روزه برای واریز وجه به حساب فروشنده از سوی بانک وجود داشته باشد، زیرا با این کار هدف از به‌کارگیری این ابزار که همان تحریک تقاضا است، به خوبی محقق می‌شود.

به گزارش فارس، ارائه کارت‌های اعتباری عام می‌تواند اعطای بخش قابل توجهی از نیاز مشتریان بانک‌ها به تسهیلات خرد را تامین و هدایت منابع بانک‌ها در چرخه تسهیلات کوتاه مدت را ساماندهی کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *