افتتاح چهارمین نمایشگاه دریایی با حضور ۹ کشور از شنبه ۳۱ شهریور, ۱۳۹۵

چهارمین نمایشگاه بین المللی دریایی جمهوری اسلامی ایران ۳ تا ۵ مهرماه امسال در محل شبستان اصلی مصلای بزرگ امام خمینی (ره) تهران افتتاح می‌شود.

اقتصاد پرس: این نمایشگاه با هدف ترویج، اشاعه و گسترش فرهنگ دریا محور ، معرفی دستاوردهای علمی، پژوهشی و تکنولوژی صنعت دریایی و دریانوردی کشور ، ارتقاء سطح همکاری های علمی و تجاری با کشورهای جهان،معرفی فرصت‌های سرمایه گذاری در حوزه  های دریایی  و مشارکت در روند جهانی شدن برگزار می‌شود.

قله نمایی صنعت دریایی و دریانوردی کشور ، ترویج فرهنگ دریا محور و جذب سرمایه گذاران خارجی همراه با تکنولوژی نوین دریایی با حفظ توانمندیهای داخلی با تاکید بر اقتصاد مقاومتی و بومی کردن این صنعت از دیگر اهداف نمایشگاه چهارم است.

به گفته برگزار کنندگان در این نمایشگاه علاوه بر صدها شرکت داخلی، ده ها شرکت خارجی از کشورهایی همچون ایتالیا ، عمان ، آلمان ، ژاپن ، فرانسه ، انگلستان ،کره جنوبی ، قزاقستان و چین جدیدترین تولیدات و خدمات خود را ارائه می کنند.

نمایشگاه چهارم در زمینه کشتیرانی ، حمل و نقل دریایی ،صنایع کشتی سازی ،صنایع فراساحل نفت و گاز ،خدمات دریایی و بندری ، ساخت، تجهیز و توسعه بنادر ،امور نظامی و دفاعی، اقیانوس شناسی و هواشناسی ،الکترونیک و مخابرات ،حقوق دریایی ،موسسات رده بندی ،بیمه و موسسات اعتباری ،نقشه برداری و هیدروگرافی ،تجسس و نجات دریایی ،محیط زیست دریایی ،گردشگری و تفریحات دریایی ،مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ،انجمن ها و اتحادیه های و دانشگاهها و مراکز عالی آموزشی و علوم وفنون دریایی است.

قرار است در مراسم افتتاح نمایشگاه مذکور رئیس مجلس و وزاری راه و شهرسازی و صنعت حضور یابند.
منبع:تسنیم



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *