شیب ملایم و پدرهای خجالت‌زده ۳۱ شهریور, ۱۳۹۵

برخی متقاضیان مسکن مهر در واکنش به افزایش قیمت‌ها اعلام کردند “بابت اعتماد به دولت یازدهم خجالت می‌کشیم.” آنها با تاکید بر این‌که دولت متقاضیان مسکن مهر را فریب داد، می‌گویند با افزایش سرسام آور قیمت‌ها، مسکن مهر دیگر مهری برای آنها ندارد.

اقتصاد پرس: افزایش سهم آورده متقاضیان مسکن مهر به ۴۶ و ۸۱ میلیون تومان در فازهای مختلف شهر پردیس واکنش‌های متعددی را به دنبال داشته است. شماری از متقاضیان این طرح با درج نظرات خود ذیل خبر “قیمت نهایی ۴۶میلیونی مسکن مهر فاز ۵ و ۹ پردیس/ سهم آورده ۶۵ تا ۸۱ میلیون تومانی متقاضیان فاز۸” تعهد دولت یازدهم در خصوص مسکن مهر را به دولتمردان گوشزد کردند.

آنها همچنین با بیان این‌که افزایش قیمت‌ها بی انصافی است تاکید کرده‌اند که دولت یازدهم در طرح مسکن مهر مردم را فریب داده است. در ادامه تعدادی از واکنش‌های متقاضیان مسکن می‌آید؛

محمدحسین: ما که نداریم و نمی‌دهیم اما یک سری شدن نماینده متقاضیان و خیلی شلوغ کردن که جلسه می‌گذاریم و می‌رویم و می‌آییم و … می‌خواهم بدانم اگر این گروه نبودند آیا قیمت مسکن مهر پردیس بیشتر از این می‌شد؟ مثل برجام شده کلی شلوغ می‌کنند ولی در آخر هیچی به هیچی. آقای نریمان شما هم گل کاشتید با این همه تلاش برای پُر کردن جیب پیمانکاران و در آخر بیچاره کردن مردم. آقای روحانی شما هم با این همه لطف خودتان و وزیر نالایق به رای ما و امثال ما امیدوار نباش.

کاربری با نام علی با بیان این‌که این اسمش فریب دادن است، این اسمش کلاهبرداری اس، گفته: یک قرارداد که چه عرض کنم یک کاغذ بی ارزش داده‌اند به متقاضیان مبلغ ذکر شد علی الحساب تا راهی باشد برای چاپیدن ما.شما به چی چیزی اعتقاد دارید؟ پس سه سال دیرکرد شما -در تحویل- را چه کسی جواب می‌دهد؟

مصطفی قرلی: مسکن مهر!!! ۴ سال با آورده ۳۸ میلیونی منتظر تحویل مسکن هستم!!! قرار بود ۱۸ ماهه تحویل شود!!! جواب و خسارت این تاخیر را چه کسی می‌دهد!!! البته سود مشارکت را ما باید بپردازیم!!! نحوه برداشت از حساب‌ها هم جالب است که با مدارک جعلی از پیشرفت پروژه انجام شده!!!! خدایا به داد ما برس!!!! از دولت حرکتی بر نمی‌آید!!!!

شایگان یکی دیگر از متقاضیان مسکن مهر این‌گونه به افزایش قیمت واکنش نشان داده است: « با سلام آقایان مسئول: نمی‌دانم شاید برخی تشابهات اسمی برخی متقاضیان نظیر خاوری و زنجانی و….باعث شده تا ما را نظیر آنها ببینید حاشا و کلا ما جماعتی هستیم که پیامبر اعظم دست آنان را می‌بوسید و با کد یمین و عرق جبین مقداری پول به اندازه تمام تلاشمان واریز کرده ایم. اگر سیاست گزاران ما را هم‌ردیف اشخاص فوق و یا مدیران چندصد ملیونی می‌بینند سخت در اشتباهند اگرما پاپتی هستیم اما بی‌شعور نیستیم بگویید سالها با مال اندک ما چه کرده اید و ما به چه خون دلی زندگی کرده ایم اگر انسان هستید با روان چندصدهزار نفر بازی نکنید و تن انان را نلرزانید.

متقاضی دیگر به نام احمد با بیان این‌که متاسفانه بعد از گذشت چند سال و تاخیرهای زیاد با افزایش قیمت کاملا غیر منطقی روبرو هستیم، گفته است: من یک کارمندم با دو تا بچه همه درآمدم خرج اجاره و خوراک و پوشاک می‌شود. آقایان چطوری حساب کردند که فکر کردند ما توان پرداخت این افزایش قیمت را داریم همه جای دنیا دولت حامی ملتش هست و نیازهای اولیه آنها برآورده شده ولی متاسفانه برای زندگی در یک جای بی آب و علف باید اینقدر اذیت شویم.

یکی دیگر از متقاضیان مسکن مهر گفته است: «سلام بنده علیرضا زمانى از متقاضیان فاز ٨ پروژه امیر ساوالان هستم. با این قیمتى که اعلام شده با احتساب هزینه هایى که خودمان باید داخل خانه بکنیم از جمله پکیج، کابینت و … قیمت تمام شده نزدیک به صد میلیون تومان می شود که به خدا انصاف نیست. تازه باید به این موضوع هم توجه کرد زمین هایى که خانه ها را روی آن ساخته اند رایگان بوده و فقط دارند پول مصالح را حساب می‌کنند.»

رضا یکی دیگر از متقاضیان مسکن مهر نیز با بیان این‌که آخر پدر بیامرز ما اگر این همه پول داشتیم که ۵ سال منتظر نمی ماندیم و در همین تهران آلونکی می‌خریدیم، گفت: به خدا از زن و بچه خجالت می‌کشیم بابت اعتمادی که به دولت کردیم.

سعید با ذکر حدیثی از علی (ع) عهد و پیمان دولتی‌ها را به آنها گوشزد کرده است: « حضرت علی علیه‌السلام/ غررالحکم/ص٣۶۶؛ کسی که عهد و پیمان خود را رعایت نکرد، به خدای سبحان یقین نیاورده است. »ما خدا را وکیل مدافع خود قرار می‌دهیم تا حق این قشر ضعیف را از مدیران بی درد مطالبه نماید.

حمید کاربر دیگر تسنیم در واکنش به افزایش قیمت‌ها با بیان این‌که ” این پنبه را از گوشتان در بیارید که مردم زیر بار این افزایش بروند، نوشته است: بترسید از صدای یک صدای مردم که الان پراکنده در می‌آید,۴سال با مال و آبروی این جماعت بازی کردید,حرف و حرف و حرف,دیگر بس است، خجالت بکشید و طمع را زیاد نکنید که صاحبان کَرم را پشیمان کنید,۱۸ ماه شده ۴ سال ,وام ۵ میلیون تومان اضافه شده ، ۲بار افزایش قیمت در شرایطی که ۴ ساله مسکن تو رکود تمام هست,دیگر بس است. پیشنهاد می‌کنم ریسک افزایش قیمت را بگذارید کنار و زودتر خانه‌های ما را تحویل بدهید تا گند کاراتان در نیامده ,در آخر یک کوچولو از خدا و عاقبتتان بترسید, نداریم دیگر نداریم.

متقاضی به نام آزادی نیز با طرح این پرسش که ” بیابانی که هیچی ندارد متری یک میلیون تومان?، گفته: چرا باید پرداخت کنیم? از کجا بیاوریم این انصاف نیست و غش در معامله است از اول می‌گفتند نمی‌خریدیم این همه دیرکرد حساب نمی‌شود? واقعا برای خودم متاسفم که فریب خوردم ما همچین پولی نداریم و نمی‌دهیم.

طه این‌گونه درباره افزایش قیمت‌ها نظر داده است:  سلام مبلغی که اعلام شده، اصلا منطقی نیست؛ از چهار سال پیش حدود ۴۰ میلیون پرداخت کردیم و حالا روی همان پله اول. چرا ما باید چوب کم کاری و عدم اعتقاد دولت و شرکت عمران و اختلافات موجود میان دولت، شرکت عمران و پیمانکاران را بخوریم؟ به کجا چنین شتابان؟.

عباس دیگر متقاضی مسکن مهر گفته :‌ فکر می کنم با این روشی که دولت تدبیر امید پیش گرفته فقط به فکر بیچاره کردن قشر ضعیف است ، بنده که دیگر نه پولی برایم مانده ونه دیگر توان دریافت وام و پرداخت اقساط آن را دارم و با این شرایط فقط همان روزنه امیدی را که هم داشتیم به باد رفت.  فقط نمی دانم چرا دولتی که قرار بود برای مستضعفان کار کند فقط به دنبال نابودی مستضعفان است.

کاربر ناشناسی نیز گفته: سلام با این قیمت دیگه اسمش مسکن مهر نیست مهری ندارد قرار بود با ۳۲  میلیون این خونه را ظرف ۱۸ ماه تحویل بدهند بعد از چهار سال تاخیر؛ اعلام سود مشارکت وام ؛ این چه قیمتی که اعلام شده تازه زمان تحویل هنوز معلوم نیست.

شخصی بنام قدیری نیز گفته است: متاسفانه مدیران شرکت عمران مادر تخصصی شهرهای جدید و شرکت عمران پردیس حتی دستور قضایی (دستور موقت دیوان عدالت اداری) را نادیده گرفتن و هزینه های مورد شکایت را با نام‌های مختلف از متقاضیان طلب نموده اند و در تمام رده مدیریت صرفا با فرافکنی درصدد رفع تکلیف و خرید زمان هستند گویا اهداف سیاسی را دخیل نمودند و از اینکه نارضایتی مردم گسترش پیدا کند خرسند هستند…..

منبع:تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *