احتمال تشکیل جلسه فوق‌العاده اوپک در صورت اجماع در الجزایر ۲۹ شهریور, ۱۳۹۵

دبیرکل اوپک گفت: این احتمال وجود دارد در صورتی که کشورهای نفتی در نشست الجزایر به اجماع برای فریز نفت دست یابند، اوپک تشکیل جلسه فوق‌العاده بدهد.

اقتصاد پرس: بنا به گفته محمد بارکیندو دبیرکل اوپک این احتمال وجود دارد که در صورتی که کشورهای عمده تولیدکننده نفت جهان شامل اعضای اوپک و دیگر کشورهای تولیدکننده نفت در جهان در نشست ماه آینده فریز نفتی الجزایر به اجماع دست یابند سازمان اوپک تشکیل جلسه فوق‌العاده دهد.

قرار است طی روزهای آینده و در حاشیه نشست مجمع جهانی انرژی، کشورهای عمده تولیدکننده نفت جهان شامل اعضای اوپک و دیگر کشورهای غیر عضو اوپک نظیر روسیه با هدف محدود کردن عرضه نفت به بازار جهانی تشکیل جلسه دهد.

بارکیندو تاکید کرد: نسبت به نشست الجزایر که در روز ۲۷ سپتامبر برگزار می‌شود خوش‌بین است.

نیکولاس مادورو رئیس جمهوز ونزوئلا نیز روز گذشته پس از دیدار با روسهای جمهور ایران و اکوادور اعلام کرد: اوپک فاصله زیادی با رسیدن به توافق برای محدود کردن عرضه و بازگشت ثبات به بازار جهانی نفت ندارد.

وی تأکید کرد: احتمالاً یک اقدام قابل قبول برای بازگرداندن ثبات به بازار جهانی نفت تا پایان ماه جاری میلادی صورت گیرد.

علیرغم تصمیم دو ساله اوپک برای اتخاذ استراتژی در راستای حذف مازاد عرضه نفت موجود در بازار جهانی انرژی همچنان مازاد عرضه در بازار از بین نرفته و قیمت نفت زیر ۵۰ دلار است.

اوپک قصد دارد با دیگر کشورهای تولیدکننده نفت در الجزایر مذاکره کرده و این احتمال وجود دارد که این کشورها برای محدود کردن تولید یا صادرات نفت به توافق برسند.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *