افزایش 14.5 درصدی تولید شمش فولاد در کشور ۲۹ شهریور, ۱۳۹۵

میزان تولید شمش فولاد کشور درمردادماه، ۱۴٫۵ درصد و در مدت مشابه ۵ ماهه در مقایسه با پارسال بیش از ۵ درصد رشد یافت.

اقتصاد پرس: شرکت های فولاد ساز کشور در مردادماه، یک میلیون و ۵۲۷ هزار و ۴۶۳ تن فولاد خام تولید کردند که این میزان تولید  در مدت مشابه سال گذشته، یک میلیون و ۳۳۳ هزار و ۳۱۸ تن بود.
۷ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۴۱ تن فولاد از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه شمش در کشور تولید شد ، که این میزان تولید نیز در مقایسه با تولید ۷ میلیون و ۲۰۶ هزار و ۱۴۶ تنی پارسال در همین مدت، ۵٫۳ درصد افرایش یافته است.
در این میان، شرکت های بزرگ فولاد ساز شامل «فولاد مبارکه» ۲ میلیون و ۲۸۸ هزار و ۵۰۴ تن، «فولاد خوزستان» یک میلیون و ۴۷۷ هزار و ۴۴۲ تن، «ذوب آهن اصفهان» یک میلیون و ۴۸ هزار و ۴۸۷ تن، «فولاد هرمزگان» ۴۳۸ هزار و ۳۰۲ تن، «سبا» ۲۸۹ هزار و ۱۶۱ تن، «فولاد خراسان» ۲۴۲ هزار و ۵۰ تن، «فولاد آلیاژی ایران» ۱۵۴ هزار و ۳۳۴ تن و نیز «گروه ملی صنعتی فولاد ایران» ۲۲ هزار و ۱۶۱ تن فولاد خام تولید کردند.
علاوه بر این ۵ ماه نخست سال جاری، ۶ میلیون و ۷۲۰ هزار و ۱۸ تن انواع محصولات فولادی (تیرآهن، کلاف، ورق عریض، میلگرد، ورق گالوانیزه خودرو، ورق گرم، لوله و غیره) در کشور تولید شد که در مقایسه با میزان تولید مدت مشابه سال ۹۴ (۶ میلیون و ۸۳۱ هزار و ۴۹۴ تن)، حاکی از کاهش حدود ۱٫۶ درصدی است.
شرکت های فولادی در مردادماه ۹۵، یک میلیون و ۳۰۹ هزار و ۳۶۰ تن انواع «محصولات فولادی» تولید کردند که این میزان تولید در مقایسه با رقم مدت مشابه سال ۹۴ (یک میلیون و ۳۴۵ هزار و ۷۰۴ تن، حاکی از کاهش ۲٫۷ درصدی است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *