قیمت مرغ به 7600 تومان رسید ۲۹ شهریور, ۱۳۹۵

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی گفت: باتوجه به مازاد تولید و کاهش صادرات احتمال کاهش قیمت مرغ در بازار وجود دارد.

اقتصاد پرس: مهدی یوسف خانی رئیس اتحادیه پرنده و ماهی، نرخ جدید مرغ در مراکز خرده فروشی را اعلام کرد و گفت: امروز نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری بدون تغییر در مقایسه با هفته گذشته ۵ هزارتومان ومرغ آماده به طبخ درب واحد های صنفی ۷ هزار و ۶۰۰ تومان است.

به گفته وی نرخ هر کیلو ران مرغ با کمر ۶ هزار و ۶۰۰ تومان و ران مرغ بدون کمر برابر با قیمت مرغ ۷ هزار و ۶۰۰ تومان به فروش می رسد.

یوسف خانی درباره شرایط بازار مرغ در آستانه عید سعید غدیر نیز افزود: فرارسیدن عید غدیر نمی تواند تاثیری در شرایط بازار داشته باشد چرا که به  مازاد تولید و کاهش صادرات احتمال کاهش نرخ مرغ وجود دارد.

رئیس اتحادیه پرنده و ماهی با بیان اینکه تا اواخر مهر ماه امکان افزایش قیمت مرغ در بازار وجود ندارد، ادامه داد: با توجه به بهبود روابط ترکیه و روسیه میزان صادرات به سبب کیفیت بالا و قیمت پایین سایر رقبا کاهش یافته از این رو احتمال کاهش قیمت ۱۰ الی ۱۵ درصدی قیمت به سبب مازاد تولید وجود دارد.

وی درباره شرایط بازار ماهی تصریح کرد: نرخ انواع ماهی در مقایسه با هفته های گذشته تغییری نداشته اما پیش‌بینی می‌شود که از اواسط مهر ماه با صید جدید برخی انواع ماهی قیمت ها افزایش یابد.
منبع: مشرقدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *