مدیربانک مسکن یزد:نرخ تسهیلات صندوق پس اندازمسکن تک رقمی شد ۲۹ شهریور, ۱۳۹۵

مدیر شعب بانک مسکن استان یزد گفت: با بهبود شرایط اقتصادی و کاهش نرخ تورم برای نخستین بار پس از ۲۵ سال نرخ سود تسهیلات مسکن در کشور تک رقمی شد.

اقتصاد پرس: حسن خطیب زاده روز سه شنبه در این خصوص اظهار کرد: با هدف معرفی خدمات جدید تسهیلات خرید مسکن و کاهش نرخ تسهیلات حساب صندوق پس انداز مسکن یکم برگزار شد .
وی افزود: یکی از راهکارهای بانک مسکن برای خروج رکود بخش مسکن، روان سازی شرایط پرداخت تسهیلات با سپرده و بدون سپرده بخش مسکن است به این صورت که علاوه بر حذف شرط خانه اولی برای متقاضیان خرید مسکن در بافت های فرسوده، کاهش نرخ سود تسهیلات باسپرده از ۱۱ به ۸ درصد در بافت فرسوده و ۹٫۵ درصد در سایر مناطق صورت پذیرفته است.
مدیر شعب بانک مسکن استان یزد اضافه کرد: براساس برنامه جدید دولت، وام مسکن در سه سطح ۸۰۰ میلیون ریال (برای تهران)، ۶۰۰ میلیون ریال (برای شهرهای بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت) و ۴۰۰ میلیون ریال برای سایر شهرهای کوچک تعیین شده که متقاضیان با سپرده گذاری نصف این مبالغ می توانند پس از گذشت یکسال دو برابر مبلغ سپرده خود وام دریافت کنند.
خطیب زاده درباره میزان کاهش اقساط تسهیلات مسکن نیز گفت: برای تسهیلات ۶۰۰ میلیون ریالی با نرخ ۱۴ درصد درگذشته و بازپرداخت ۱۲ ساله، مشتری حدود ۸ میلیون و ۶۲۰هزار ریال قسط پرداخت می کرد که هم اکنون با نرخ سود ۸ درصد برای بافت های فرسوده با کاهش بیش از ۲ میلیون ریال مبلغ اقساط به ۶ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال رسیده است.
به گفته وی برای زوج های جوان خانه اولی نیزکه می توانند یک میلیارد و ۲۰۰میلیون ریال وام دریافت کنند با کاهش نرخ سود در بافت های فرسوده مبلغ اقساط از ۱۷ میلیون و ۳۰۰هزار ریال به ماهانه ۱۳ میلیون ریال رسیده است.
مدیر شعب بانک مسکن استان یزد ادامه داد: میزان اقساط ماهانه برای زوج های جوان و خانه اولی که در سایر مناطق به جز بافت های فرسوده اقدام به خرید واحد مسکونی می کنند با کاهش نرخ سود تسهیلات به ۹٫۵ درصد و دریافت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال تسهیلات، از۱۷ میلیون و ۳۰۰هزار ریال به ماهانه ۱۴ میلیون ریال کاهش یافته است.
وی این محاسبات را به روش ساده عنوان کرد وگفت: برای تقسیط به صورت پلکانی برای زوج های جوان و دریافت این وام، اقساط ماهانه از ۱۴ میلیون ریال به ۱۰میلیون ریال در بافت فرسوده و ۱۱ میلیون ریال در سایر مناطق کاهش یافته ضمن آنکه در روش پلکانی میزان اقساط، سالانه ۵ درصد افزایش پیدا می کند.
این مسئول خاطرنشان کرد: به دلیل نوسازی و بهسازی بافت های فرسوده، شرط خانه اولی بودن و استفاده نکردن از تسهیلات دولتی برای کسانی که قصد خرید مسکن در بافت های فرسوده دارند، نیز حذف شد.
خطیب زاده اولویت اصلی این بانک را افزایش ظرفیت ساخت و عرضه مسکن و همچنین تأمین منابع مالی اقشار متوسط جامعه در بخش مسکن اعلام کرد و گفت: برنامه های بانک مسکن براساس شعار اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل طرح ریزی شده و در چند ماه اخیر در چند مرحله نسبت به تسهیل شرایط وام ها بصورت افزایش تسهیلات خرید و ساخت و کاهش نرخ سود آن اقدام کرده است.

منبع:ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.