گرانی دلار، روند نزولی اونس طلا را خنثی کرد ۲۹ شهریور, ۱۳۹۵

رئیس اتحادیه طلا و جواهر با بیان اینکه طی دو هفته گذشته ارزش دلار روند صعودی به خود گرفته است، عوامل کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی را، تعطیلی بازارهای آسیا، رشد ارزش دلار و پیش بینی افزایش نرخ بهره آمریکا دانست.

اقتصاد پرس: محمد کشتی آرای  در رابطه با روند ارزش گذاری طلا در بازارهای جهانی و داخلی، اظهار کرد: هفته گذشته قیمت جهانی متاثر از سه عامل با کاهش ۱۸ دلاری مواجه شد که از این عوامل می‌توان به تعطیلی بازارهای آسیایی، افزایش ارزش دلار آمریکا و برخی پیش بینی‌ها مبنی بر افزایش نرخ بهره آمریکا اشاره کرد.

وی در رابطه با بازار داخلی گفت: بازار داخلی طلا به اندازه نوسانات قیمت در بازارهای جهانی، کاهش قیمت را تجربه نکرده است و این یکسان نبودن کاهش قیمت طلا، به واسطه روند صعودی قیمت دلار طی ۲ تا ۳ هفته گذشته بوده است.

کشتی‌آرای یادآور شد: بازار طلا و سکه در روزهای آینده از میزان تقاضای خود می‌کاهد و این در حالی است که دو عید قربان و غدیر نتوانست میزان تقاضا را در بازار افزایش دهد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا با آغاز ماه محرم و صفر ارزش سکه تمام به کمتر از یک میلیون تومان ریزش می‌کند، گفت: بعید به نظر می‌رسد که قیمت سکه تمام به کمتر از یک میلیون تومان کاهش یابد، زیرا برخلاف ایران در دوماه آینده بازارهای جهانی رونق خاصی را به خود خواهد گرفت.

منبع:میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *