تدوام آتش‌سوزی کانادا و برکناری النعیمی قیمت نفت را بالابرد ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۵

قیمت نفت در بازارهای جهانی به علت تدوام آتش‌سوزی کانادا و برکناری النعیمی، وزیر نفت عربستان ، بالا رفت و بشکه‌ای ۴۵٫۹۰ دلار فروخته شد.

اقتصاد پرس: با توجه به توسعه آتش‌سوزی در کانادا که تولید حدود یک میلیون بشکه نفت در روز را متوقف کرد و پس از اینکه علی‌النعیمی، وزیر نفت عربستان تغییر کرد، قیمت نفت افزایش یافت.

بر اساس آمار آی‌اچ‌اس، این آتش سوزی حدود ۴۰ درصد تولید نفت ماسه‌ای کانادا را کاهش داده است. النعیمی جایگاه خود را به خالد الفالح، رئیس شرکت آرامکو داد که نزدیک به محمد بن سلمان جانشین ولیعهد عربستان است. وی موافق سیاست ارجحیت سهم بازار است و بر مشارکت ایران در هرگونه فریز نفتی اصرار دارد.

قیمت نفت پس از سقوط به کمترین رقم از سال ۲۰۰۳، در اوایل امسال در اثر بروز نشانه‌هایی مبنی بر کاهش مازاد نفت در جهان به علت کاهش تولید نفت آمریکا افزایش یافت. درحالی‌که تولید نفت آمریکا کاهش یافته است، تولید نفت اوپک به بیش از ۳۳ میلیون بشکه در روز رسیده است.

دیوید لنوکس، تحلیلگر بازار نفت در سیدنی در این‌باره گفت: «بازار از سوی آتش‌سوزی کانادا هشدار دریافت کرده است و با توجه به اینکه این آتش سوزی در نزدیکی یک ناحیه بزرگ تولید نفت است، قیمت‌ها اندکی افزایش یافت… تردیدی نیست که سیاست عربستان تاثیر دارد، ما شاهد کاهش تولید نفت آمریکا هستیم. »

قیمت نفت آمریکا با ۷۶ سنت افزایش به ۴۵٫۴۲ دلار در هر بشکه رسید. نفت برنت دریای شمال نیز با ۵۶ سنت افزایش ۴۵٫۹۳ دلار در هر بشکه معامله شد.

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *