توسعه کارآفرینی در تحقق اقتصاد مقاومتی/ کسب رتبه 16 دنیا ۲۸ شهریور, ۱۳۹۵

معاون وزیر علوم گفت: در تولید مقالات علمی در رتبه ۱۶ دنیا قرار داریم.

اقتصاد پرس: حید احمدی معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت:اقتصاد مقاومتی یک علم است و باید برای تحقق آن برنامه ریزی شود.حوزه پژوهشی وزارت علوم امسال برای تحقق اقتصاد مقاومتی در راستای افزایش ذخایر راهبردی نفت و گاز کشور به منظور اثر گذاری در بازار جهانی موفق به انعقاد تفاهم نامه در صنایع بالادستی نفت و گاز و همکاری با دانشگاه ها و مراکز پژوهشی معتبر بین المللی به عنوان مشاور شده است.

معاون پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ادامه گفت: یکی دیگر از وظایف حوزه پژوهشی وزارت علوم جهت تحقق اقتصاد مقاومتی تامین شرایط و فعال سازی امکانات و سرمایه های انسانی وعلمی کشور به منظور توسعه کارآفرینی است.

وی در پایان گفت: برای رشد دراین زمینه موفق به تاسیس شرکتهای دانش بنیان و برگزاری کارگاه های آموزشی مرتبط با حوزه کارآفرینی در دانشگاه ها و پارک های علم و فناوری شده ایم همچنین با سایر سازمانها، نهادها مثل بنیاد مستضعفین، بنیاد علوی ، وزارت صنعت، معدن و تجارت جهت توسعه فعالیت دانش بنیان مشارکت داریم.ناگفته نماند در این راستا سه پارک علم و فناوری در سه استان و یک پارک تخصصی و ۱۹ مرکز رشد علم و فناوری راه اندازی شده است. در حال حاضر رتبه ۱۶ دنیا را از نظر تولید مقالات علمی داریم.

منبع:میزان



دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *