قوه‌ قضائیه درباره حقوق‌های میلیونی مدیران دولتی ورودکند ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۵

یوسفیان‌ملا گفت: در جلسه‌ امروز ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی از معاون اول رئیس‌جمهور سئوال خواهیم کرد که برای حقوق‌های چند ده‌ میلیونی مدیران دولتی چه کسی مجوز صادره کرده است.

اقتصاد پرس: عزت‌الله یوسفیان‌ملا عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به اخبار منتشر شده درباره حقوق چند ده‌ میلیون تومانی برخی مدیران ارشد بیمه مرکزی ایران، گفت: متاسفانه امروز بخش‌هایی از اقتصاد کشور تبدیل به جزیره‌ای جدا از بدنه دولت شده‌اند که کسی قادر به کنترل آنها نیست.

وی با بیان اینکه برخی اقدامات مدیران در بدنه دولت برای مردم قابل قبول نیست، ادامه داد: در پایان هر سال چانه‌زنی برای افزایش حقوق کارگران افزایش می‌یابد، اما در نهایت مقدار کمی به حقوق آنها اضافه می‌شود، اما برخی مدیران دولتی چند برابر حقوق کارگران در یک‌ سال را تنها در یک ماه دریافت می‌کنند.

عضو ناظر مجلس در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی تصریح کرد: هضم دریافت حقوق چند ده‌ میلیونی توسط مدیران برای مردم سخت‌تر از هضم مفاسد اقتصادی همچون اختلاس سه‌ هزار میلیاردی است.

یوسفیان‌ملا ادامه داد: بنده به عنوان عضو ناظر مجلس در ستاد مفاسد اقتصادی امروز در جلسه‌ این ستاد از آقای اسحاق جهانگیری سئوال خواهم کرد که برای پرداخت حقوق چند ده‌ میلیونی به مدیران ارشد دولتی چه کسی مجوز قانونی صادره کرده یا اینکه اصلا مجوزی وجود دارد یا خیر؟ که به طور مثال مدیری در ماه ۶۰ میلیون یا بیشتر حقوق دریافت کند؟

وی با بیان اینکه قوه قضائیه باید به این موضوع ورود پیدا کند، ادامه داد: پرداخت حقوق‌ها و پاداش‌های چند ده‌ میلیونی در شرایطی که کشور در رکود اقتصادی به سر می‌برد حیف و میل بیت‌المال است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس ادامه داد: اگر مجوز قانونی برای پرداخت‌های چند ده‌ میلیونی به مدیران ارشد دولتی وجود نداشته باشد، قوه قضائیه باید با عنوان اختلاس به این موضوع ورود کند.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.