مبارزه باقاچاق کالا نیازمند ارتباط سیستمی دستگاه‌های مرتبط ۲۸ شهریور, ۱۳۹۵

قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت در امور تولید با بیان این که این وزارتخانه سردمدار مبارزه با قاچاق کالاست گفت: ما در مبارزه با قاچاق جدی هستیم اما مبارزه با این معضل نیازمند ارتباط سیستمی دستگاه های مرتبط است.

اقتصاد پرس:  رضا رحمانی در برنامه نگاه یک شبکه یک سیما با اشاره به موضوع قاچاق در کشور گفت: این وزارتخانه سردمدار مبارزه با قاچاق کالاست.

قائم مقام وزیر صنعت معدن و تجارت در امور تولید افزود: ما در مبارزه با قاچاق جدی هستیم اما مبارزه با این معضل نیازمند ارتباط سیستمی دستگاه های مرتبط است.

وی تاکید کرد: بیشتر آیین نامه قانون قاچاق کالا هم تدوین شده است و امسال نیز عزم مقابله با قاچاق مشهود است.

وی همچنین بر توجه به صادرات محصولات دانش بنیاد تاکیدکرد و گفت: در این صورت اقداماتی صورت گرفته تا رفته رفته ۲۰ درصد صادرات کشور دانش بنیان باشد.

رحمانی در ادامه اقتصاد مقاومتی را از مهمترین برنامه های راهبردی وزارت صنعت دانست و گفت: اقتصاد مقاومتی محور کار ماست و به ویژه با سه میلیون صنف در کشور مرتبط هستیم که ۶۰۰ هزار صنف آن تولید است.

وی تاکید کرد: ستاد اقتصاد مقاومتی به ریاست معاون اول رئیس جمهور ستادی چابک است که دستگاه های مختلف درآن مسئولیت دارند و مواردی که به اطلاع معاون اول می رسد ظرف ۲۴ ساعت آقای جهانگیری موضوع را از مسئولان و دستگاه های مربوطه پیگیری می کند.

قائم مقام وزیرصنعت معدن و تجارت گفت: در دو سال اخیر براساس برنامه ریزی ها از خام فروشی دوری کردیم به گونه ای که هم اکنون خام فروشی معادن کاهش پیدا کرده و علت اصلی آن توجه بیشتر به توان داخل است.

رحمانی در ادامه گفت: در مناطق آزاد نیز از تولیدات داخلی حمایت می کنیم و بسته هایی نیز برای حمایت از صادرات گذاشته ایم و از سوی دیگر از ورود کالایی که مشابه داخلی دارد جلوگیری می کنیم.
منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *