هواپیماهای کنونی ایران با فناوری نوین هوایی فاصله دارد ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۵

معاون شرکت بین المللی استراتاجم (STRATAGEM) گفت: هواپیماهای کنونی ایران با فناوری های نوین هوایی تفاوت دارد و تغییرات بسیار زیادی در ۲۰ سال تحریم صنعت هوایی این کشور حاصل شده است.

اقتصاد پرس: «راب نیسپلینگ ام ال.ام» (Rob Nispeling M L.M) که همراه هیات تجاری هلند به ایران سفر کرده است، افزود: اکنون همه می دانند با لغو تحریم ها، موانع بازگشت ایران به بازارهای جهانی برچیده شده و این کشور نیز علاقه مند پیوستن به اقتصاد جهانی است.
وی ادامه داد: ایران با جمعیت ۸۰ میلیون نفری در حال رشد است که در همه بخش های اقتصادی توانمندی رشد بالایی دارد و صاحبان صنایع از بیشتر کشورهای جهان نیز به همکاری اقتصادی با ایران علاقه مندند.
معاون شرکت بین المللی استراتاجم که در زمینه تامین و نگهداری سیستم های حمل و نقل در عمان، دوبی، هند و بسیاری از کشورهای اروپایی فعال است، گفت: این شرکت برای نخستین بار همکاری تجاری با ایران را در برنامه خود قرار داده و امیدوار است از طریق همکاری با شرکت های ایرانی بتواند هم در توسعه اقتصادی ایران سهمی داشته باشد و هم دامنه فعالیت های خود را گسترش دهد.
وی افزود: این شرکت برای کمک به توسعه ایران، روی نیازهای مردم متمرکز می شود و گام به گام جلو می رود.
نیسپلینگ گفت: شرکت هواپیمایی ایران ایر در حال خرید هواپیماهای جدید است و سایر شرکت های هواپیمایی ایران نیز همین برنامه را دارند.
وزیر راه و شهرسازی چندی پیش اعلام کرد که قرارداد خرید ۱۱۸ فروند ایرباس در آینده نزدیک نهایی خواهد شد. همچنین مذاکرات با شرکت ایتالیایی-فرانسوی ای.تی.آر(ATR) برای خرید هواپیماهای کوتاه برد به سرانجام رسیده و تفاهم نامه اولیه برای خرید ۲۰ فروند هواپیمای کوتاه برد ATR72-600 با این شرکت منعقد شده است. قرار است دو تا چهار فروند از این هواپیماها از اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی به ایران تحویل داده شود.
معاون شرکت بین المللی استراتاجم افزود: این شرکت می تواند در تعمیر و نگهداری هواپیماهای جدید و همچنین آموزش تخصص های مورد نیاز در این زمینه به ایران کمک کند.
به گفته نیسپلینگ، این شرکت در تعمیر و نگهداری انواع وسایل حمل و نقل بویژه هواپیما تجربه جهانی دارد و می تواند دانش خود را در آنچه شرکت های ایرانی نیاز دارند، به کار گیرد.
به گزارش ایرنا، یک هیات هلندی شامل بیش از ۴۰ شرکت مواد غذایی، کشاورزی، ماشین آلات، حمل و نقل و لجستیک از دیروز (یکشنبه) با مسئولان و فعالان صنعتی و تجاری ایرانی نشست های مشترک داشته و در مورد همکاری های تجاری آینده گفت و گو کرده اند.
ریاست این هیات را «هنگ کامپ» (Henk Kamp) وزیر اقتصاد، انرژی و کشاورزی هلند، بر عهده دارد.
وزیر اقتصاد هلند آذرماه پارسال در صدر یک هیات بازرگانی به تهران سفر کرد و افزون بر حضور در نشست سران مجمع کشورهای صادرکننده گاز (جی.یی.سی.اف) با دولتمردان اقتصادی و سیاسی کشور راه های توسعه و تحکیم مناسبات را بررسی کردند.
بیست و سوم فروردین ماه یک هیات تجاری دیگر از این کشور به تهران سفر کرده بود و دیروز (یکشنبه) دومین نشست توسعه همکاری های کشاورزی ایران و هلند برگزار شد.
امروز نیز قرار است «گروه کار مشترک اقتصادی در زمینه کشاورزی» بین شرکت های ایرانی و هلندی برگزار شود.
محصولات گل و گیاه با هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو، گوشت با هفت میلیارد و ۷۰۰ میلیون یورو، لبنیات و تخم‌مرغ با هفت میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو، سبزیجات با ۶میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورو و میوه با چهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورو، پنج محصول برتر صادراتی کشور هلند در سال ۲۰۱۵ میلادی بود.
میزان صادرات محصولات کشاورزی هلند در سال ۲۰۱۵، بیش از ۸۲ میلیارد یورو بود که نسبت به سال پیش از آن (۲۰۱۴ میلادی) با ۷۰۰ میلیون یورو، یک درصد افزایش یافت.
صادرات محصولات کشاورزی هلند ۱۸٫۸ درصد کل صادرات هلند را که ۴۳۸ میلیارد یورو است، تشکیل می‌دهد.
هلند بیشترین صادرات را به کشورهای آلمان با ۲۰ میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورو، بلژیک با هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورو، انگلیس با هشت میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو، فرانسه ۶ میلیارد و ۹۰۰ میلیون یورو و ایتالیا سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون یورو دارد.
این کشور پس از ایالات متحده آمریکا بزرگ‌ترین صادرکننده محصولات کشاورزی در جهان است.

منبع: ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.