هشدار پایگاه استنادی ISCبه استفاده غیر قانونی از نام پایگاه ۲۸ شهریور, ۱۳۹۵

پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) درخصوص استفاده غیر قانونی از نام و اعتبار ISC برای برگزاری همایش هشدار داد.

اقتصاد پرس:پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، این پایگاه علمی به عنوان سومین نظام استنادی بین المللی و متولی سنجش علم دانشگاه ها و موسسات پژوهشی کشور و سایر کشورهای اسلامی است.

به موجب آئین نامه «نحوه برگزاری و ساماندهی همایش های علمی» تمامی دانشگاه ها، پژوهشگاه ها، انجمن های علمی جهت برگزاری همایش های علمی قبل از فراخوان لازم است  مطابق با «شیوه نامه ثبت، پردازش و اشاعه همایش های علمی و مقالات آن» نسبت به ثبت همایش های علمی در سامانه همایش های معتبر ISC اقدام و بعد از همایش مجموعه مقالات را جهت نمایه سازی به پایگاه ISC ارسال کنند.

از آنجا که ثبت یک دوره همایش در سامانه همایش های معتبر ISC به منزله صدور مجوز به برگزار کننده جهت استفاده از آرم و اعلام حمایت ISC در دوره های بعدی همایش نیست برگزار کننده ملزم است راسا در هر دوره از همایش، نسبت به ثبت و اخذ مجوز استفاده از نشان واره (لوگو) ISC اقدام کند.

ضمنا در برگزاری تمامی همایش های علمی و بالاخص همایش های بین المللی، برگزار کننده باید بر اساس ماده ۳ آیین نامه «نحوه برگزاری و ساماندهی همایش های علمی» به شماره ۱۶۸۲۱۶/۳ در تاریخ ۱۱ آذرماه ۹۳ مجوزهای لازم را اخذ کند (http://conf.isc.gov.ir/FileForDownload/files/shivenamejadid.pdf).

در چند ماه اخیر مشاهده شده است که عده ای به صورت غیر قانونی، برگزاری همایش را وسیله ای برای کسب در آمد و تجارت قرار داده و بدون هماهنگی و اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی صلاح، نسبت به برگزاری انواع همایش ها و کنفرانس های ملی و بین المللی در سطح کشور و حتی خارج از کشور اقدام کرده اند.

با توجه به الزامات قانونی در صورت مشاهده هر گونه استفاده بدون مجوز از آرم و لوگوی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) موجبات پیگرد قانونی را جهت پایگاه استنادی علوم جهان اسلام فراهم می آورد.

به تمام شرکت کنندگان و برگزارکنندگان در همایش توصیه می شود با مراجعه به وب سایت پایگاه استنادی علوم جهان اسلام به آدرس  http://mcl.isc.gov.ir  ضمن آگاهی از نحوه ثبت همایش در پایگاه و آشنائی با آئین نامه ها و مقررات مربوطه، فهرست همایش های ثبت شده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و فهرست برخی از همایش هایی که بدون اخذ مجوز اقدام به استفاده از نام و یا لوگوی ISC کرده اند، را ملاحظه کنند.

منبع:مهردیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *