بانک‌ها از طرح کارت اعتباری استقبال می‌کنند ۲۷ شهریور, ۱۳۹۵

رئیس کانون بانک‌های خصوصی با بیان اینکه بانک‌ها از طرح کارت اعتباری استقبال می‌کنند، گفت: پیشنهاد ما این است که یک فاصله ۳۰ تا ۴۰ روزه برای واریز وجه به حساب فروشنده کالا برای بانک عامل در نظر گرفته شود.

اقتصاد پرس: کورش پرویزیان در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به طرح کارت اعتباری عام، اظهار داشت: کارت‌هایی که هم‌اکنون مردم استفاده می‌کنند، کارت اعتباری نیست و قبل از استفاده باید پول در حساب باشد و دارنده کارت از پول خودش استفاده می‌کند.

وی افزود: با توجه به صحبت‌هایی که درباره کارت اعتباری در جلسات مدیران عامل بانک‌ها برگزار می‌شد، تصور من این است که بانک‌ها از طرح کارت اعتباری استقبال می‌کنند.

رئیس کانون بانک‌های خصوصی با اشاره به اعتباردهی کارت اعتبار به مشتری بانک، گفت: با این کارت، فرد به صورت اعتباری می‌تواند خرید کند و مهلتی برای تسویه بدهی در نظر می‌گیرند، این کارت‌ها به تدریج به سمت روش‌هایی می‌رود که در همه جا قابل استفاده باشد.

مدیرعامل بانک پارسیان تصریح کرد: پیشنهاد ما این است که روشی هم ایجاد شود که پس از خرید کالا با کارت اعتباری از فروشگاه مشخص شده، یک فاصله زمانی ۳۰ تا ۴۰ روزه برای واریز وجه به حساب فروشنده از سوی بانک وجود داشته باشد، زیرا با این کار هدف از به‌کارگیری این ابزار که همان تحریک تقاضا است، به خوبی محقق می‌شود.

به گزارش فارس، براساس دستورالعمل بانک مرکزی از ابتدای مهر ماه امسال طرح کارت اعتباری در شبکه بانکی اجرا می‌شود که براساس آن بانک‌ها می‌توانند کارت‌های اعتباری را در سه سقف ۱۰، ۳۰ و ۵۰ میلیون تومان به مشتریان اعطا کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *