۱۲ نفتکش به شرکت‌های خارجی اجاره دادیم ۲۷ شهریور, ۱۳۹۵

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش از اجاره ۱۲ فروند کشتی به شرکت‌های خارجی خبر داد و با بیان این‌که ظرفیت ناوگان نفتکش به ۱۵.۵ میلیون تن افزایش یافته است، گفت: شرکت ملی نفتکش جایگاه بزرگترین کشتیرانی نفتی جهان را در اختیار دارد.

اقتصاد پرس: علی‌اکبر صفایی  به مناسبت شصت و یکمین سالگرد تاسیس شرکت ملی نفتکش، اظهار کرد: علاوه بر ورود به بازارهای بین‎المللی، لازم بود کشور ایران نیز مانند سایر کشورهای صادرکننده نفت سهم مناسبی در حمل و نقل دریایی طلای سیاه به‎عهده گیرد تا علاوه بر نفوذ در بازارهای جهانی، اسباب و امکانات لازم و ضروری را هم برای فروش نفت در شرایط عادی و مواقع بحرانی دراختیار داشته باشد.

وی با یادآوری این‌که در سال ۱۳۳۴ ایده تشکیل ناوگان نفتکش در کشور از قوه به فعل درآمد افزود: شرکت ملی نفتکش ایران کار خود را در ابتدا با تحویل‎گیری یک فروند کشتی نفتکش ۳۵ هزار تنی آغاز کرد.  با اقدامات توسعه‎ای صورت گرفته به خصوص پس از پیروزی انقلاب اسلامی، امروز تعداد کشتی‎های شرکت ملی نفتکش ایران به ۶۹ فروند و با ظرفیتی بالغ بر ۱۵٫۵ میلیون تن رسیده و این شرکت را در جایگاه بزرگترین کشتیرانی نفتی جهان قرار داده است.

صفایی با بیان این‌که همه کشتی‎های شرکت ملی نفتکش از بیمه، پرچم، کلاس و گواهینامه معتبر بین‎المللی برخوردارند، تصریح کرد: تاکنون ۱۲ فروند از کشتی‎های شرکت را به شرکت‎های خارجی اجاره داده‌ایم و  با توجه به تمایل شرکت‎های خارجی به اجاره کشتی‎های نفتکش ایران، این تعداد تا پایان سال افزایش خواهد یافت.

وی تاکید کرد: جایگاه امروز شرکت ملی نفتکش ایران در عرصه داخلی و بین المللی مرهون زحمات کسانی است که از گذشته تا به امروز در این شرکت در بخش خشکی و دریا فعالیت کرده‎ و پایبندی به قانون را سرلوحه کار خود قرار داده‎اند.

وی در پایان گفت:‌ از مشتریان شرکت ملی نفتکش ایران به خصوص شرکت ملی نفت می خواهیم تا کماکان با واگذاری محموله‎ها به شرکت ملی نفتکش ایران، از این شرکت که توانسته است از دوران تحریم‎های ظالمانه سربلند بیرون آید، حمایت کنند.

منبع: تسنیمدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *