پمپ‌های ساختمانی ایرانی از کیفیت بالایی برخوردارند ۲۷ شهریور, ۱۳۹۵

مدیر عامل شرکت پمپ پاد گفت: با توجه به مشکل کم آبی که در کشور داریم صنعت پمپ سازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و همین دلیل باعث شده است تولید آن افزایش پیدا کند.

اقتصاد پرس: جعفر محسنی مدیر عامل شرکت پمپ پادعنوان کرد: پمپ سازان ایرانی توانایی خوبی در تامین این نیاز کشور دارند اما رقبای خارجی و اهمیت دادن شرکت های داخلی به خرید از تولیدکنندگان خارجی باعث بروز مشکلات زیادی در این صنعت شده است.

وی با اشاره به این مسئله که سطح کیفی تولید پمپ در داخل ایران یکسان با پمپ های تولید خارج است تاکید کرد: هزینه پمپ های تولید داخل بسیار پایین تر از تولیدات خارجی است و همچنین با وجود کیفیت بالاتر نسبت به پمپ های تولید دیگر کشورهای شرقی، قیمت آن از پمپ های مشابه این کشورها ارزانتر است.

محسنی با تاکید بر مبارزه با قاچاق در این صنعت افزود: مسئله قاچاق در صنعت پمپ سازی ساختمانی مسئله ای بسیار جدی است که به تولید داخلی زیان بسیاری وارد کرده است و اگر با این مشکل مبارزه سختی نشود تولید کنندگان داخلی بی شک دچار ورشکستگی و مشکلات فراوانی خواهند شد.

جعفر محسنی با بیان اینکه اکنون بسیاری از پمپ‌ها در کشور، محصولات خارجی هستند، گفت: «تولیدکنندگان ایرانی با حضور پمپ های خارجی در ایران مشکلی ندارند اما به شرط اینکه واردات قانونی باشد و مجوز داشته باشد اما چیزی که اکنون در این صنعت با آن مواجه هستیم پمپ های قاچاق هستند که در ایران تعداد بسیار بالایی دارند.

این تولید کننده تاکید کرد: پمپ های تولید ایران به دلیل اینکه ساختارش برای تعمیر کنندگان آن مشخص است بسیار کارایی بیشتری دارد و اگر دچار مشکل خرابی شود راحت تر تعمیر می شود.

مدیرعامل کارخانه پمپ پاد با اشاره به اینکه سرمایه گذاران ایرانی در اکثر صنایع علاقه به سرمایه گذاری در بخش خارجی به واردات آن کالا دارند افزود: تا زمانی که سرمایه گذاران ما از معاملات خارجی صاحب سوبسید های فراوانی می شوند مشکل واردات بی رویه کالا از خارج و بی توجهی و بی مهری به کالای داخلی همچنان ادامه خواهد داشت.

منبع:دانادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *