صادرات نفت ایران به بالاترین حد ۵ سال اخیر رسید ۲۷ شهریور, ۱۳۹۵

یک منبع کشتیرانی اعلام کرد صادرات نفت ایران در ماه اوت امسال با ١۵درصد رشد نسبت به ماه پیش از آن، به بالاترین حد در پنج ماه اخیر رسیده است.

اقتصاد پرس: یک منبع آگاه از برنامه بارگیری محمولههای نفتی ایران اعلام کرد صادرات نفت جمهوری اسلامی در ماه اوت امسال با ١۵ درصد رشد نسبت به ژوئیه به بیش از دو میلیون بشکه در روز رسید.

با توجه به رقم یاد شده، اکنون صادرات نفت خام ایران (بدون احتساب میعانات نفتی) به دو برابر سطح پیش از پایان تحریم در ماه دسامبر پارسال رسیده است.

منبع یاد شده با استناد به برنامه بارگیری نفتکشها، اعلام کرد میانگین صادرات نفت خام ایران بدون احتساب میعانات نفتی در ماه اوت، دو میلیون و ١١٠ هزار بشکه در روز بود.

بر اساس برنامه یاد شده، صادرات نفت ایران در ماه ژوئیه امسال یک میلیون و ٩٠٠ هزار بشکه در روز و در ماه ژوئن این سال یک میلیون و ٨٣٠ هزار بشکه در روز بود.

اطلاعات بارگیری نفتکشها، اعلام کرد میانگین صادرات نفت خام ایران بدون احتساب میعانات نفتی در ماه اوت، دو میلیون و ١١٠ هزار بشکه در روز بود.

بر اساس برنامه یاد شده، صادرات نفت ایران در ماه ژوئیه امسال یک میلیون و ٩٠٠ هزار بشکه در روز و در ماه ژوئن این سال یک میلیون و ٨٣٠ هزار بشکه در روز بود.

اطلاعات بارگیری نفتکشها در ماه گذشته میلادی همچنین نشان میدهد که در این دوره، صادرات نفت ایران به اروپا با ۴٨ درصد افزایش به ۶٣٠ هزار بشکه در روز رسیده است.

منابع کشتیرانی، آماری دقیق از صادرات میعانات نفتی ایران در ماه اوت در اختیار نداشتند اما اگر این رقم با میانگین ٣١٠ هزار بشکه در روز در سال جاری میلادی هماهنگ باشد، مجموع صادرات نفت خام و میعانات نفتی ایران در ماه اوت به ٢ میلیون و ۴١٠ هزار بشکه در روز می‌رسد.

میانگین صادرات روزانه نفت ایران به مشتریان آسیایی نیز در ماه اوت به یک میلیون و ۴٨٠ هزار بشکه رسید در حالی که در ماه پیش از آن، این رقم یک میلیون و ۴٠٠ هزار بشکه بود.

صادرات نفت ایران به هند در این دوره به حدود ۶٠٠ هزار بشکه در روز رسید در حالی که صادرات آن به چین، ۵۶۴ هزار بشکه در روز میرسید.

در این دوره صادرات نفت ایران به ژاپن ٢٣٠ هزار بشکه در روز و صادرات آن به کره جنوبی ٩٢ هزار بشکه در روز بود.

ایران در ماه اوت امسال به ترکیه، یونان و اسپانیا نیز نفت صادر کرده و میانگین صادرات آن به ایتالیا، به ٨٧ هزار بشکه در روز میرسیده است.

منبع:ایسنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *