مطالبات گندم‌کاران چه‌زمانی پرداخت می‌شود؟ ۲۷ شهریور, ۱۳۹۵

معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران گفت: فردا ۱۴۶۰ میلیارد تومان از مطالبات گندم‌کاران بابت خرید تضمینی از طریق عرضه اوراق سلف موازی بورس کالا، تامین و پرداخت می‌شود.

اقتصاد پرس: حسن عباسی معروفان معاون شرکت بازرگانی دولتی ایران، در مورد آخرین وضعیت تسویه مطالبات گندم‌کاران با توجه به فرا رسیدن فصل جدید کاشت گندم، اظهار داشت: تا امروز بیش از ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تن گندم به صورت خرید تضمینی از کشاورزان خریداری شده که رقم آن معادل ۱۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان می‌شود.

وی در توضیح پرداخت مطالبات کشاورزان، گفت: ۷ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از این رقم تا به امروز پرداخت شده که ۷ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان آن باقی مانده که امروز هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان آن از محل فروش اوراق سلف موازی در بورس و فردا هم یک هزار و ۴۶۰ میلیارد تومان از همین طریق تامین و پرداخت خواهد شد.

عباسی معروفان در مورد باقیمانده طلب گندم‌کاران نیز گفت: ۴٫۵ هزار میلیارد تومان باقیمانده طلب گندم کاران را هم تا دو هفته آینده از طریق منابعی که دولت مشخص کرده، پرداخت و تسویه خواهیم کرد.

بسیاری از گندم‌کاران طی سه ماه اخیر که گندم‌های خود را به سیلوها تحویل داده‌اند، بابت طلب خود از دولت و فشارهایی که برای تهیه بذر و کود سال زراعی جدید، پرداخت مطالبات بانک و دستمزد کارگران خود مواجه بوده‌اند، انتقادات زیادی به نحوه پرداخت مطالبات کشاورزان از محل خرید تضمینی به دولت داشته‌اند.

ایمانی رئیس بنیاد توانمند سازی گندم‌کاران نیز به فارس گفته بود که دولت بهتر است به جای آنکه پس از تحویل گندم از کشاورز به فکر تأمین منابع باشد، هر سال در بودجه سنواتی ردیفی برای خرید تضمینی گندم به عنوان یک کالای استراتژیک در نظر بگیرد، تا کشاورزان دچار سردرگمی نشوند.

منبع:مشرقدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *