رکورد تولید پتروشیمی شازند شکست ۲۷ شهریور, ۱۳۹۵

شرکت پتروشیمی شازند پارسال با تولید یک میلیون تن محصول، رکورد تولید و فروش را شکست.

اقتصاد پرس: خداداد غریب پور، مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند،این مجتمع را از نخستین شرکت هایی خواند که در دوره پسابرجام موفق به دریافت پول‌های بلوکه شده خود از شرکت‌های ژاپنی و آلمانی شده است.

به گفته وی، در این راستا به ترتیب یک میلیون دلاری و ۴.۶ میلیون یورویی از کشورهای ژاپن و آلمان به طور کامل وصول شده است.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند در ادامه با ارائه گزارش تولید پارسال این مجتمع از ثبت بزرگترین رکورد تولید و فروش محصول نهایی به مقدار یک میلیون تن و شکستن رکورد یک دهه گذشته خبر داد و گفت: به همین میزان بالاترین مقدار فروش را به ثبت رساندیم.

غریب پور همچنین افزود: پول تمام صادرات کامل وصول شده است و تحریم نتوانست این روند را تحت تاثیر قرار دهد.

وی با اعلام این که خوراک مصرفی ما به میزان ۱۸۰۰ تن از پالایشگاه اصفهان تامین می شد و اکنون این رقم به ۴۵۰ تن رسیده است، اعلام کرد: مجتمع پتروشیمی شازند از ۱۶ منبع داخلی و خارجی خوراک این مجموعه را تامین کرده است.

وی گفت: تاکنون توانسته ایم، ۹ خوراک با ترکیب های مختلف را در پالایشگاه امام خمینی (ره) شناسایی کنیم که به تکنیک تحویل می دهیم تا براساس آن طرح هایی تعریف شود.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند ادامه داد: با اقدام های برنامه ریزی شده توانستیم این صنعت را از فهرست صنایع آلاینده خارج کنیم.

غریب پور همچنین از رفع مشکل تامین کاتالیست‌ های مصرفی در دوره پسابرجام خبر داد.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند با اشاره به رعایت کامل اچ اس یی در این مجتمع گفت: در زمینه ایمنی با دستوعمل ممیزی حرکت کرده ایم که این مهم با رخ ندادن حادثه در این مجموعه اثبات شده است.

وی با اعلام این که از بهترین سیستم های تصفیه آب ایران و خاورمیانه برخورداریم، افزود: با هدف بهره برداری بهینه از منابع آب زیرزمینی، طرح جامع پساب با سرمایه گذاری هفت تا هشت میلیون یورویی اجرا می شود.

غریب پور با اشاره به تامین اعتبار طرح جامع پساب گفت: اسناد مناقصه این طرح منتشر شده است و در حال شناسایی پیمانکار هستیم.

مدیرعامل شرکت پتروشیمی شازند از معاون وزیر نفت خواسته هایی هم داشت که از جمله به تامین خوراک نفتا از پالایشگاه امام خمینی شازند و اصفهان و  قیمت خوراک اشاره کرد و گفت: قیمت خوراک از نظر تک نرخی شدن ارز این پتروشیمی را متاثر خواهد کرد و سایه سنگینی خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به مصرف بالای ال پی جی در این مجتمع درخواست تخصیص ال پی جی از طریق پالایشگاه امام خمینی شازند را مطرح کرد.

منبع:میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *