مسئولان برای ورود نقدینگی به بورس اعتمادسازی کنند ۲۰ اردیبهشت, ۱۳۹۵

یک کارشناس بازار سرمایه گفت: وقتی همه شرایط برای ورود نقدینگی به بازار بورس فراهم باشد، زمینه رشد معاملات و به دنبال آن توسعه اقتصادی فراهم خواهد شد.

اقتصاد پرس: محمد نوروزی کارشناس بازار سرمایه با اشاره به نقش آفرینی بازار بورس در تحقق شعار امسال  با نام اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل گفت: رویکرد اقتصاد مقاومتی بر لزوم توجه به افزایش تولید داخل است که در این امر بورس به عنوان تلاقی عرضه و تقاضا با داشتن مزایای گوناگون می تواند شرایط تحقق این شعار را بیش از پیش فراهم آورد.

وی با تاکید بر اینکه سیاست بورس جذب نقدینگی و منابع مالی به سمت تولید است گفت: رشد بازار سرمایه  رونق گسترده در بخش های تولیدی و صنعتی را به همراه دارد.

به اعتقاد این کارشناس بازار سرمایه هرگونه نوسان در بورس بر شرایط اقتصادی کشور اثر گذار است .وی تصریح کرد : ورود نقدینگی به بازار بورس آن هم با هدف حمایت از بنگاه های صنعتی و تولیدی ،اجرای سیاست و استراتژی های اقتصادی در  سال جاری را نیز مهیا می کند .

نوروزی بر این باور است که وقتی اقتصاد یک کشور قابل اعتماد باشد مردم به جای سپردن  سپرده های خود به  بانک ها ،آن را در بخش تولید و صنعت هزینه می کنند و البته بخشی از مردم نیز نقدینگی خود را وارد بازار بورس خواهند کرد .

این کارشناس بازار سرمایه ؛ وجود رقابت‌پذیری ، شفافیت اطلاعاتی، نظارت مستمر را از مهمترین ویژگی های بازار بورس برشمرد و گفت : وقتی حجم زیادی از نقدینگی به سوی حمایت از  تولید داخل هدایت شود، رشد و شکوفایی اقتصادی را به همراه دارد و این همان نکته ای که مد نظر مسئولان نظام برای  آینده اقتصاد ایران اسلامی است .

وی در پایان بر لزوم اعتمادسازی برای سرمایه گذاری بیشتر در بورس اشاره کرد و گفت :وقتی همه شرایط برای ورود نقدینگی به بازار بورس فراهم باشد ،زمینه رشد روند معاملات و به دنبال آن توسعه اقتصادی فراهم خواهد شد.

****مسئولان برای ورود نقدینگی به بورس اعتمادسازی کنند

حمیدرضا قدری کارشناس اقتصادی به نقش بورس در تحقق اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط نابسامان در بخش‌هایی از تولید کشور، اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی کمک شایانی به آرام شدن بازار می‌کند.
وی افزود: بورس نیز به دلیل نقشی که در جذب سرمایه‌گذاری دارد می‌تواند، نقدینگی‌های بدون برنامه را به سمت بخش تولید جذب کند.
این کارشناس اقتصادی معتقد است البته جذب سرمایه‌گذاری‌های بیشتر به سمت بورس، زمانی محقق می‌شود که مردم در این رابطه اعتماد کامل داشته باشند.
وی در توضیح بیشتر گفت: به بیان دیگر تا زمانی که مردم نسبت به سرمایه‌گذاری خود چه در بورس و چه در بخش تولید و صنعت کشور، اعتماد پیدا نکنند، تقدینگی خود را از بانک‌ها خارج نمی‌کنند.
وی در پایان گفت: مسئولان نیز باید زمینه اعتمادسازی مردم را در این امر مهیا کنند.
منبع: باشگاه خبرنگاران


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.