کاهش ذخایر آمریکا قیمت نفت را افزایش داد ۲۴ شهریور, ۱۳۹۵

پس از اینکه گزارشی از افزایش بسیار کمتر از انتظار ذخایر نفت آمریکا خبر داد، قیمت نفت در بازارهای جهانی به ۴۷٫۳۸ دلار در هر بشکه افزایش یافت.

اقتصاد پرس: قیمت نفت پس از اینکه در جلسه گذشته ۳ درصد کاهش یافت، در معاملات امروز به علت افزایش کمتر از انتظار ذخایر نفت آمریکا بالا رفت.

موسسه آمریکن پترولیوم گزارش داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۹ سپتامبر ۱٫۴ میلیون بشکه افزایش یافت که کمتر از ۳٫۸ میلیون بشکه افزایش مورد انتظار تحلیلگران بود. آمارهای رسمی دولتی پایان امروز منتشر می‌شود.

هر بشکه نفت برنت با ۲۸ سنت افزایش نسبت به روز گذشته ۴۷٫۳۸ دلار فروخته شد. نفت خام آمریکا با ۳۸ سنت افزایش نسبت به دیروز ۴۵٫۲۸ دلار به ازای هر بشکه معامله شد.

روز سه‌شنبه به دنبال گزارش آژانس بین‌المللی انرژی مبنی بر رشد کند تقاضا برای نفت در میان رشد ذخایر و عرضه و تداوم فزونی عرضه تامین تا نیمه نخست ۲۰۱۷، قیمت نفت کاهش یافت.

بانک استرالیایی ای‌ان‌زد در یادداشتی نوشت: «فروش نفت به شدت زیاد شد پس از اینکه آژانس بین‌المللی انرژی گزارش ماهانه خود را منتشر کرد که نشان داد که مازاد عرضه در بازار تا سال ۲۰۱۷ ادامه می‌یابد…قیمت پایین نفت احتمالا بر این بخش تاثیر خواهد گذاشت.»

افزایش قیمت نفت می‌تواند با افزایش صادرات از سوی لیبی محدود شود. شرکت ملی نفت این کشور دیروز اعلام کرد این شرکت به سرعت صادرات نفت از بنادر که به تازگی به تصرف درآمده است، آغاز می‌کند.

تولید نفت لیبی می‌تواند طی یک ماه روزانه از ۲۹۰ هزار بشکه به ۶۰۰ هزار بشکه افزایش یابد.

 

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *