حذف تخفیف قیمت کارخانه‌های سیمان ۲۴ شهریور, ۱۳۹۵

دبیر انجمن سیمان از حذف تخفیف قیمت سیمان در برخی استان‌ها خبر داد و گفت: این تصمیم به منظور جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌های سیمانی اتخاذ شد که پیش‌بینی می‌کنیم تا نیمه مهرماه همه تخفیف‌ها حذف شوند.

اقتصاد پرس: عبدالرضا شیخان با بیان اینکه آخرین قیمت مصوب برای سیمان به ۳۰ خرداد ۹۳ بر می‌گردد، اظهار داشت: بعد از این تاریخ، به دلیل ایجاد رکود و افت تقاضای سیمان، اکثر کارخانه‌ها محصول خود را با تخفیف عرضه می‌کردند.

وی ادامه داد: اخیراً طی هماهنگی با مدیران عامل شرکت‌های سیمانی به این نتیجه رسیدیم که ادامه روند عرضه سیمان با تخفیف باعث تعطیلی کارخانه‌های سیمانی خواهد شد و به همین دلیل برای جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌ها و در جهت ایجاد تعادل در عرضه و تقاضا، مقرر شد میزان تخفیف‌ها کاهش یابد.

شیخان با اشاره به حذف تخفیف قیمت سیمان در برخی استان‌ها، گفت: همچنین اگر تاکنون سیمان کارخانه‌ای با تخفیف ۳۰ درصدی به فروش می‌رسید، حال این تخفیف به ۱۰ تا ۱۲ درصد رسیده است که البته باز هم به قیمت‌های مصوب سال ۹۳ نرسیده‌ایم.

وی در مورد احتمال افزایش قیمت سیمان نیز گفت: تقاضای ما این است که برای کمک به کارخانه‌های سیمانی، با تائید وزارت صنعت مقداری افزایش قیمت در مورد سیمان داشته باشیم و حداقل به اندازه نرخ تورم سال‌های اخیر، این افزایش قیمت صورت گیرد.

شیخان با بیان اینکه بررسی‌ها در این باره در حال انجام است، گفت: حداقل یک ماه برای نهایی شدن این بررسی‌ها زمان لازم است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر تخفیف قیمت سیمان در برخی استان‌ها برداشته شده است، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم تا ۱۵ مهر ماه تخفیف قیمت سیمان برای همه کارخانه‌های سیمانی حذف شود.

 

منبع: فارسدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *