37 میلیارد دلار جمع تعهدات شرکت‌های بیمه به صنعت نفت ۲۴ شهریور, ۱۳۹۵

رئیس کل بیمه مرکزی گفت: جمع تعهدات شرکت‌های بیمه در ریسک‌های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در سال ۹۴ حدود ۳۷ میلیارد دلار و حق بیمه آن را بالغ بر ۱۳۳میلیون دلار بوده است.

اقتصاد پرس: در راستای اقدام مشترک وزارت نفت و صنعت بیمه برای صیانت از سرمایه‌های ملی صبح امروز جلسه هم اندیشی مدیران صنایع نفت، گاز و پتروشیمی و صنعت بیمه به میزبانی وزیر نفت برگزار شد.

بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت هدف از برگزاری این هم اندیشی را، برنامه ریزی برای همکاری مشترک در راستای کاهش ریسک های ملی عنوان کرد و اظهارداشت: بیمه ابزار موثری برای کاهش ریسک واحدهای نفت، گاز و پتروشیمی است که در نهایت رشد و ارتقاء ایمنی و تداوم تولید کشور را به همراه خواهد داشت.
وی افزود: ما امیدواریم با استمرار این جلسات مشترک، علاوه بر اقدامات نظارتی که از سوی این وزارتخانه  صورت می‌گیرد، بیمه‌ها نیز در بازدید اولیه برای صدور بیمه با ممیزی دقیق‌تر نواقص ایمنی و فنی را به اعلام کنند تا با یک کار مشترک از ثروت ملی صیانت کنیم و ریسک‌های ملی را کاهش دهیم.
زنگنه تاکید کرد: موضوع HSE در صنعت نفت و انرژی مهم و هزینه در این خصوص یک ضرورت است و بیمه‌ها در تعیین نرخ و شرایط به موضوع اقدامات ایمنی و مدیریت ریسک توجه کند.
در ادامه همتی، رئیس کل بیمه مرکزی نیز از برگزاری این جلسه ابراز خرسندی کرد و گفت: این جلسه به دلیل حضور مدیران عامل شرکت های بیمه و مدیران ارشد وزارت نفت از اهمیت ویژه ای برخوردار است، چرا که می‌توان مشکلات و چالش‌های بیمه صنایع نفت، گاز و پتروشیمی را به خوبی بررسی کرد و برای آن راه حل پیدا کرد.
وی با توصیه به واحدهای نفتی گفت: برای جلوگیری از مشکلات احتمالی در پرداخت خسارت، واحدهای نفت، گاز و پتروشیمی هنگام بیمه، سرمایه واقعی خود را اعلام کنند.
رئیس کل بیمه مرکزی، جمع تعهدات شرکت‌های بیمه در ریسک‌های حوزه نفت، گاز و پتروشیمی در سال ۹۴ را حدود ۳۷ میلیارد دلار و حق بیمه آن را بالغ بر ۱۳۳ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: برای کاهش ریسک ملی در چنین سطحی نیاز به همکاری های مشترک میان بیمه و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی است که این مهم از طریق تشکیل کمیته های مشترک بین شرکت های حاکمیتی نفت، گاز و پتروشیمی و بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران امکان پذیر خواهد بود.
همتی، با توجه به تحولات بعد از برجام و برقراری تدریجی رابطه با بیمه گران بزرگ اتکایی دنیا ابراز امیدواری کرد، در زمینه کاهش ریسک و مدیریت آن در واحدهای نفت، گاز و پتروشیمی اقدامات اساسی انجام گیرد.
در این جلسه مدیران عامل شرکت های بیمه حاضر در جلسه و مدیران عامل صنایع نفت، گاز و پتروشیمی دیدگاه‌ها و نقطه نظرات خود در این حوزه را بیان کردند و خواهان افزایش همکاری‌های مشترک برای ارزیابی دقیق‌تر ریسک و ارتقاء ایمنی شدند.
منبع:شریان نیوز


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *