افزایش حق انشعاب برق کلید خورد ۲۳ شهریور, ۱۳۹۵

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با تأیید افزایش جزئی حق انشعاب برق گفت: از ۱۰ روز گذشته دولت به منظور حمایت از فضای کسب و کار اجازه داد در ۶ سال هزینه‌های انشعاب افزایش و به تدریج به قیمت تمام شده برسد.

اقتصاد پرس: هوشنگ فلاحتیان در گفتگو با  فارس، در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود حق انشعاب در چند روز گذشته افزایش یافته است،‌گفت: قانون حمایت از صنعت برق کشور وزارت نیرو را مکلف کرده است که هزینه‌های انشعاب را به نحوی اخذ کند تا از متوسط قیمت تمام شده آن کمتر شود.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی ادامه داد: وزارت نیرو طی یک رایزنی که با دولت انجام داد و دولت نیز با نگاه مثبت اعلام کرد که به منظور حمایت از فضای کسب و کار هزینه‌های انشعاب در طی ۶ سال به تدریج به قیمت تمام شده برسد.

وی در پاسخ به این سؤال که به هر حال هزینه‌های انشعاب برق با این حساب افزایش یافته است، گفت: این موضوع در شهرها و روستاها متفاوت و به عنوان مثال در روستاها یک دهم درصد قیمت تمام شده افزایش یافته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، گفته می شود طی چند روز گذشته هزینه انشعاب برق به صورت چراغ خاموش و بی سر و صدا تا ۴۰ درصد افزایش یافته است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *