یک شبکه اجتماعی رقم نجومی و باورنکردنی بر اقتصاد جهان دارد ۲۳ شهریور, ۱۳۹۵

موسسه تحقیقاتی دِلویت نشان داد که یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی بین‌المللی از جهات مختلف تأثیری ۲۲۷ میلیارد دلاری بر اقتصاد جهان داشته است.

اقتصاد پرس: شبکه‌های اجتماعی یکی از زیرساخت‌های رسانه‌ای و ارتباطی عصر جدید محسوب می‌شوند و مانند هر زیرساخت دیگری به طور مستقیم با رشد اقتصادی و فاکتورهای مختلف تأثیرگذار بر آن ارتباط دارند.

 

موسسه دِلویت طی مطالعه‌ای، طریقه‌های مختلفی که یکی از بزرگترین شبکه‌های اجتماعی بین المللی براساس آنها بر اقتصاد جهان تأثیر دارند را مورد مطالعه قرار داده است.

 

در این مطالعه دلویت نشان داده است که تأثیر اقتصادی تنها همین یک شبکه اجتماعی ۲۲۷ میلیارد دلار بوده است که شکل‌های مختلفی اعم از بازاریابی محصولات و خدمات، ایجاد اشتغال، راه‌اندازی کسب‌وکارهای مختلف و… را در بر می‌گیرد.

 

تأثیراتی که این شبکه بر “بستر توسعه افزونه” داشته ۲۹ میلیارد دلار، بر “بازاریابی” ۱۴۸ میلیارد دلار و در نهایت بر “ایجاد روابط اجتماعی” ۵۰ میلیارد دلار بوده است.

 

با الهام از تجربیات همانند این، می‌توان نتیجه گرفت که توسعه شبکه‌های اجتماعی داخلی در چندین بعد به رشد اقتصاد کشور و بهبود شرایط کسب‌وکارهای مختلف کمک می‌کند.

139506221213323318637574

جداول زیر که برگرفته از آثار توسعه شبکه‌های اجتماعی است به ترتیب “درآمد حاصل از تجارت در رسانه‌های اجتماعی” و “درآمد حاصل از تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی” را شامل می‌شود که البته بخشی از پتانسیل‌های درآمد از رسانه‌های اجتماعی را در بر می‌گیرد.

منبع:جام نیوزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.