فروش زیاد و سود کم خودروسازان چینی ۲۳ شهریور, ۱۳۹۵

آمارهای بازار خودروی چین نشان می‌دهد که خودروسازان داخلی طی ۶ ماه نخست سال میلادی جاری شاهد رشد فروش خود در این بازار بوده‌اند.

اقتصاد پرس: آمارهای بازار خودروی چین نشان می‌دهد که خودروسازان داخلی طی ۶ ماه نخست سال میلادی جاری شاهد رشد فروش خود در این بازار بوده‌اند و توانسته‌اند سهم خود را در بازار خودروی چین افزایش دهند. علت این رونق، استقبال خانواده‌های چینی از خودروهای شاسی‌بلند عنوان شده است. آمار نشان می‌دهد که بیش از ۴۰ درصد خودروهای شاسی‌بلند فروخته شده در چین از برندهای داخلی بوده‌اند. با وجود این، برندهای داخلی هنوز با فشارهای مالی سنگینی مواجهند چون حاشیه سود کمی داشته‌اند.
کارشناسان می‌گویند که فناوری و ابداعات همچنان پاشنه‌آشیل خودروسازی چین محسوب می‌شود. در شرایطی که برندهای خودروهای داخلی در چین طی سال ۲۰۱۴ میلادی ۳۳ درصد از فروش را به خود اختصاص داده بودند، در سال جاری سهمی ۴۱ درصدی از فروش خودرو در این کشور داشته‌اند. گر چه خودروسازی چین بهبود و پیشرفت زیادی داشته است، اما کارشناسان بر این باورند که بسیاری از شرکت‌های خودروسازی چینی باید با تاکید بیشتر بر فناوری‌های پیشرفته و ابداعات بر میزان سود خود بیفزایند.

منبع:جام نیوزدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *