ماهواره ایرانی درمنظومه کشورهای عضوسازمان اپسکو قرارمی گیرد ۲۱ شهریور, ۱۳۹۵

سازمان فضایی ایران از تصویب پیشنهاد ایران برای قرار گرفتن یک ماهواره ایرانی در منظومه ماهواره های مشترک کشورهای عضو سازمان همکاری های فضایی اسیا – اقیانوسیه(اپسکو) خبر داد.

اقتصاد پرس: سازمان اپسکو از سال ۲۰۰۸ با حضور هشت کشور جمهوری اسلامی ایران، چین، بنگلادش، مغولستان، پاکستان، تایلند و ترکیه با هدف همکاری های مشترک در حوزه فضایی تشکیل شد و اکنون بیش از ده پروژه مشترک فضایی را در دستور کار دارد.
در همین رابطه و براساس گزارش روابط عمومی سازمان فضایی ایران، دهمین اجلاس شورای سران اپسکو در روزهای ۱۶ تا ۱۸ شهریور ۱۳۹۵ در شهر استانبول ترکیه برگزار شد.
بر اساس این گزارش، در این اجلاس کشورهای عضو درباره پروژه های مشترک فضایی، آموزش و توسعه نیروی انسانی متخصص، به اشتراک گذاری داده های فضایی و منظومه ماهواره های چند منظوره و ماهواره های کوچک دانشجویی تبادل نظر کردند.
در ادامه ای اجلاس پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران برای قرارگیری یک ماهواره ایرانی در منظومه ماهواره ای مشترک کشورهای عضو، پس از بحث و بررسی مورد تصویب قرار گرفت.
ریاست این نشست را محسن بهرامی معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و رییس سازمان فضایی ایران برعهده داشت.
در نهمین دوره این اجلاس که آبان ماه سال گذشته در شهر پکن برگزار شد، ایران ریاست شورای سران اپسکو را به مدت ۲ سال عهده دار شد.

منبع:ایرنادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *