ادامه ثبات در بازار طلاو ایجاد نوسان به واسطه تقاضای دلار ۲۱ شهریور, ۱۳۹۵

ارزش طلا در روز سه شنبه هفته گذشته به واسطه اعلام شاخص‌های اقتصادی نامناسب، رشد ۲۱ دلاری را تجربه کرد که با این وجود تاثیر آنچنانی در میزان تقاضای بازار طلا و سکه داخلی نداشت و پیش بینی‌ها در راستای افزایش تقاضا را محقق نکرد.

اقتصادپرس: هفته گذشته بازار طلا، سکه و دلار نوسانات قابل توجه‌ای را به ثبت رساند که بیشترین میزان نوسان در روز سه شنبه برای اونس جهانی به ثبت رسید، اونس جهانی در روز سه شنبه هفته گذشته نیز توانست بیشترین قیمت را طی یک هفته از آن خود کند.

بررسی ارزش اونس جهانی، طلا و دلار در یک هفته گذشته نشان از آن دارد که ارزش اونس جهانی در پایان روز پنجشنبه بیشتر از اولین روز هفته بوده است، اما در سوی دیگر طلا در بازار داخلی در مجموع طی هفته گذشته روند نزولی به خود گرفته است، در این رابطه محمد کشتی‌آرای رئیس اتحادیه طلا و جواهراظهار کرد: در طی هفته گذشته ارزش اونس جهانی به واسطه اعلام وضعیت نامناسب شاخص‌های اقتصادی، روند صعودی به خود گرفت و با رشد ۲۱ دلاری مواجه شد.

وی افزود: در روز جمعه هفته گذشته شاخص‌های اقتصادی آمریکا اعلام شد که از وضعیت مناسبی برخوردار بود و این موضوع کاهش ۲۴ دلاری اونس جهانی را رقم زد، که این رفت و برگشت ارزش اونس جهانی تفاوت قیمت ناچیزی را با هفته ماقبل، هفته مورد بررسی رقم زده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر، یادآور شد: بررسی قیمت اونس جهانی در روز جاری و مقایسه آن با هفته گذشته نشان از آن دارد که ارزش اونس جهانی نسبت به هفته گذشته ۳ دلار رشد داشته و ارزش طلا در بازارهای جهانی به ۱۳۲۸ دلار رسیده است.

وی تاکید کرد: نوسانات هفته گذشته بیشتر به واسطه افزایش تقاضا در بازار ارز به ویژه دلار بوده است که در روز جاری میزان تقاضای دلار و انواع ارز نسبت به هفته گذشته کاهش یافته است.

کشتی‌آرای در پاسخ به این سوال که میزان تقاضا برای طلا و سکه در بازار داخلی چه شرایطی را در هفته گذشت تجربه کرد، بیان کرد: پیش بینی می‌شد که میزان تقاضا در این ایام به واسطه رشد مراسم و مجالس، افزایش یابد اما چنین نشد و هیچ تقاضای بیشتری نسبت به گذشته در بازار طلا و سکه رخ نداده است.

منبع:میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *