موقعیت استراتژیک چابهار از حیث ارتباطات منطقه‌ای ۲۱ شهریور, ۱۳۹۵

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه واگذاری منطقه آزاد چابهار به هندی ها باید درچارچوب قانون باشد،گفت: استفاده از سرمایه های خارجی درمسیر توسعه مناطق آزاد کشور باید با رعایت خط قرمزها و درنظر گرفتن منافع ملی باشد.

اقتصادپرس:علیم یارمحمدی، با اشاره به واگذاری بندر چابهار برای مدت معین به هندی ها، گفت: در وهله اول در این نوع واگذاری ها باید سرمایه گذاران داخلی مدنظر باشند.

نماینده مردم زاهدان درمجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه باید با ایجاد مشوق های لازم سرمایه گذاری درمناطق آزاد را گسترش دهیم،افزود: ظرفیت های بسیاری درکشور وجود دارد که باید با حمایت های لازم آن ها را به حوزه سود رسانی نزدیک کنیم.

وی باتاکید براینکه بایدمسئولان قبل از واگذاری مناطق آزاد به کشورهای خارجی به سرمایه گذاران داخلی اعتماد کند، تصریح کرد: متاسفانه اقتصادمقاومتی و اعتماد به داخل هنوز شکل نگرفته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم،با بیان اینکه دست درازکردن به سمت مشارکت های خارجی با هدف جذب سرمایه های خارجی می تواند بسیاری از پروژه های ما را تکمیل و وارد مرحله بهره برداری کند، گفت: باید بدانیم که هر نوع مشارکتی با کشورهای خارجی باید در چارچوب قانون و مقررات داخلی باشد.

وی با تاکید بر اینکه تسریع درحل معضل بیکاری یکی از ضروریاتی است که باید با استفاده از ظرفیت های مناطق آزاد نسبت به آن اقدام کرد، افزود: استفاده از سرمایه های خارجی درمسیر توسعه مناطق آزاد کشور باید با رعایت خط قرمزها و در نظر گرفتن منافع ملی باشد.

یارمحمدی ادامه داد: واگذاری منطقه آزاد چابهار به هندی ها به مدت زمان معین باید با پیگیری های مسئولان به افزایش ساخت و ساز در این منطقه،رشد اشتغال و همچنین ایجاد رونق در پروژه های عمرانی و صنعتی باشد.

وی با بیان اینکه بخش خصوصی ظرفیت خوبی برای کمک به اقتصاد کشور دارد، گفت: باید با حمایت از بخش خصوصی زمینه حضور این بخش در فعالیت های تولیدی کشور و همچنین ایجاد زیرساخت ها در مناطق آزاد را فراهم کنیم.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی،یادآورشد:چابهار از حیث ارتباطات منطقه ای موقعیت استراتژیک دارد و توسعه آن می تواند برای کشور نیز ثمرات قابل توجهی داشته باشد.

منبع:میزاندیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *